Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

BareFootSauce

Rozwiązany: Karta sieciowa LTE

Polecane posty

Witam!

Dzisiaj zdecydowałem się na internet LTE w SmartDOM.

Tym samym powstał pewien problem - mam dwa komputery stacjonarne. Jeden dotychczas chodził po kablu, drugi miał kartę sieciową USB TP-LINK TL-WN321G. Teraz potrzebuję kupić dwie karty sieciowe obsługujące LTE. Czy moglibyście jakieś polecić ? Nie wiem po ile takie sprzęty kosztują, ale wybierzcie rozsądnie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz model sprzętu który dostaniesz wraz z nową umową? Musimy wiedzieć czy to będzie modem WiFi czy modem LTE dongle (taki jak pendrive). Chodzi mi o dokładne modele.

Wydaje mi się, że trochę mieszasz pojęcia i nie jestem w stanie pomóc.

Czy to ta oferta i to urządzenie: http://www.cyfrowypo...o-internetu.cp?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc karta WiFi którą posiadasz się nada, ale ma ona słabą przepustowość - teoretycznie 54 Mb/s, praktycznie mniej.

Jeśli nowy sprzęt będzie stał w tym samym miejscu co dotychczasowy to drugi PC też będziesz mógł połączyć kablem z nowym urządzeniem.

Jeśli ustawisz sprzęt z LTE w innym miejscu to dokup: Asus USB-N13

Lub dwie jeśli chcesz też wymienić wolną starą kartę WiFi.

EDIT

Po zastanowieniu trochę edytowałem posta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak 'karta sieciowa LTE'. Są modemy LTE i routery z wbudowanymi modemami LTE (tak jak ten, który podałeś).

Do podanego routera można się podłączyć kablem RJ45 albo po wifi, więc obydwie maszyny będą działały z nowym sprzętem.

"LTE" oferowane w CP pozwala z tego co pamiętam na transfery 150/50, ale prawie na pewno tyle nie osiągniesz, bo sieci LTE się szybko nasycają. Jak na kompie gdzie masz kartę wifi dobijesz do 54 mega, to zamień na dowolnego TP-Linka z n (150 Mbps) i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...