Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

hasztagL

Komputer nie wstaje po instalacji sterowników karty graficznej

Polecane posty

Witajcie!

Dziś wyczyściłem i wymieniłem pasty na procesorze i karcie grafiki. Z procesorem poszło gładko, szybko, zaschnięta pasta została na chusteczce. Z kartą graficzną się trochę męczyłem, problem był tylko w wytarciu pasty z GPU, lecz udało się. Wszystko było robione jak najdokładniej, wycierane żeby nie zrostało nic. Po wszystkim zacząłem nakładać nową pastę(poprzednia była z domieszką aluminium, nowa z domieszką miedzi). Na CPU ładne rozeszła się na całym radiatorze, zaś na GPU wylała się troszeczę na boki(oryginalnie była prawie caaaaała zalana po brzegi, po moim smarowaniu - tylko tam gdzie miała dotykać radiatora i troszeczkę obok). Wszystko poszło łatwo, działało świetnie - wszystko oprócz GPU. I teraz taki problem.... CPU trzyma max temperaturę 50'C, zaś GPU "nie działa". Moją kartą graficzną jest ASUS Radeon HD6770, niczym nie różni się od AMD/ATI Radeona HD6770(tylko zmiana radiatora). Mam nagrane sterowniki od najnowszej wersji, lecz komputer uruchomiony normalnie nie chce wstać. Pojawia się czarny ekar po "trwa uruchamianie systemu Windows". Ale kiedy włączam tryb awaryjny wszystko działa! Kiedy odinstalowywuje sterowniki karty to w trybie normalnym też się włącza! Instalowałem już sterowniki od AMD i od ASUS'a, lecz na żadnym w normalnej konfiguracji nie chce wstać. Czasami kiedy się włącza po prostu stoi na czarnym ekranie, a czasami miga w lewym górnym rogu jakiś malutki artefakt, potem pokazuje się bluescreen i reboot. Dodam że przed zmianą pasty wszystko grało ale się grzało do 80'C i wyło jak czołg(dlatego zmiana pasty). Wszystkie części były dokładnie czyszczone i polerowane do błysku. Nie ma mowy o uszkodzeniu podczas wyjmowania bo już nie raz to robiłem(kostka ramu siada powoli i ciężko się do niej dostać mając komp zawalony kablami od GPU).

- Czy możliwe jest zbyt rozległe nałożenie pasty?

- Czy podczas czyszczenia jakieś "ruchy" są zakazane?

Zapomniałem, już raz przeinstalowałem system z Win 7 Ultimate(ponad roczny), na taki sam tyle że dzisiejszy. Nie wiem co się mogło stać, wujek elektronik nie ma pojęcia tak samo. Słychać że wiatraczek się kręci i oddaje ciepłe powietrze. Wszystko jest jak przed czyszczeniem, lecz po instalacji sterowników wszystko pada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchom tryb awaryjny z obsługą sieci i pobierz program Display Driver Uninstaller:

http://www.wagnardmo.../downloads.html

Wypakuj do folderu, np. C:\DDU. Gdy go uruchomisz z listy u góry wybierz AMD i kliknij na "Clean and restart" i poczekaj aż komputer znowu się zrestartuje. Następnie pobierz i zainstaluj sterowniki od karty graficznej.

http://support.amd.com/en-us/download/desktop?os=Windows+7+-+64

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...