Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Leginek

Słaba wydajność sprzętu na dobrych podzespołach.

Polecane posty

Witam

Mam dosyć specyficzny problem. Mój komputer konsekwentnie pogarsza i spowalnia swoją pracę a tytuły takie jak "CSGO" czy nawet "Teamfortress 2" mają dropy fpsów z 200 do 20 o BF3 już nie wspominając. Dodam ,że jeszcze rok temu grałem we wszystkie wyżej wymienione tytuły bez najmniejszego problemu ! Zachowana była płynność i w miarę wysokie klatki (BF3 miał stałe 120 na ultra). W zasadzie największy spadek wydajności nastąpił gdy zmieniłem dysk z 500 gb SAATA II na 1T SATA III. Oczywiście jeszcze na starym dysku coś się zaczęło dziać, ale na nowym obecnie to jest tragedia. Może to wina mojej niskobudżetowej płyty głównej, która lata swoje ma a gniazda SATA III nie. Wszystkie sterowniki mam poinstalowane w najnowszych wersjach, bios również jest zaktualizowany do najnowszej wersji. Temperatury podzespołów są w normie. Mam dobrze chłodzony komputer. Ostatnio jednak frapuje mnie zużycie procesora, który potrafi przeznaczyć 34 % swojej mocy na obsługiwanie programów w tle ,których prawie nie ma. W grach zużywa nawet 100% ! Komputer był skanowany wielokrotnie, kilkoma antywirusami i czyścicielami rejestrów. W zasadzie system jest stosunkowo młody a dysk zapchany zaledwie na 200 GB. Wiem ,że przy instalacji popełniłem jeden błąd. Nie sformatowałem dysku po zakupie, tylko na świeżo postawiłem Windowsa. Sam dysk w dużej ilości programów do analizy sprzętu jest "półwidoczny". Widać tylko jego nazwę i model ale nie podane są temperatury, soft itd.( Dopiero Everest wszystko wykrył) A, no i od nowości procesor był smarowany pastą tylko raz a czyszczony ani razu, ale to chyba nie ma większego znaczenia, gdy temperatury niskie. W Biosie ustawienia są standardowe bez udziwnień ale jeśli to potrzebne dorzucę zdjęcie i tych.

Moja specyfikacja:

-Procesor: AMD Phenom II X4 960T Black Edition ( Nieodblokowany ze względu na starą płytę główną)

-Karta Graficzna: GeForce GTX670 2048MB

-Płyta Główna: ASRock N68C-S UCC

-Dysk: ST1000DM003-1ER162 ( jest pod SATA III a komputer widzi go jako SCSI)

-Ram: 2x GR1333D364L9/4G ( 4 gb kość)

-Zasilacz: Corsair cx600 v2 80plus atx 600w eu version

Jeśli brakuje jakichś informacji proszę pisać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko problem polega na tym ,że komputer nawet pod największym obciążeniem ma wzorowe temperatury. Procesor luźniutko siedzi na 37 stopniach, tak samo jak grafika. Płyta główna ciut gorzej bo osiąga 49 ale to i tak dobre temperatury. Dodam ,że to właśnie procek głównie wariuje i na CSGO zużycie wchodzi nawet na poziom 90%, co nigdy nie miało miejsca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...