Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

0wn3d

Problemy z Lenovo Y510P - "get device removed reason" i niemiłosierne klatki

Polecane posty

Hejka wszystkim,

mam pewien problem, z którym nie potrafię sobie poradzić, a przetrzepałem rodzime i zagraniczne fora, próbowałem wszystkiego i nic.

Pierwszy mój problem polega na pojawianiu się błędu "Get Device Removed Reason"

29062895660606668599.jpg

Mój laptop ma dwie karty GT 755m w SLI. Grając na jednej karcie ten problem nie występował ale wiadomo, mniej fpsów i w chociażby BF4 nie idzie grać nawet na low.

(grając w SLI w BF4 mogłęm elegancko grać na medium mając +- 50 fpsów)

przełączając w tryb SLI mogę grać w BF3 tak z godzinę, a w BF4 po paru minutach wywala błąd. To może mieć związek z temperaturami, lecz MSI Afterburner pokazywał temp. rzędu 70 stopni, więc nie wiem o co chodzi.

Uaktualniałem biosa, stery od nvidii mam aktualne, co chwile są aktualizacje. Ludzie mówią o zmienieniu napięcia na grafie, lecz nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić na laptopie.

'MSI Afterburner' mają poblokowane te opcje, a 'EVGA PrecisionX 16' niby nie ale nie chce czegoś spieprzyć ;/

Drugi mój problem polega na tym, że laptopa zakupiłem na wakacjach za konkretną kasę, a teraz dzieje się w nim coś jeszcze. Pomijając powyższy problem to teraz klatkowanie jest wszechobecene.

Grając na jednej karcie graficznej w BF3 na low występuje klatkowanie i ciężko się gra, a przedtem na jednej grafie mogłem spokojnie grać w high mając 30-40 fpsów.

Obawiam się, że próbując naprawić poprzedni błąd mogłem namieszać coś jeszcze -.- ....

Bardzo was proszę o pomoc, bo męczę się z tym już z miesiąc i nie potrafię sobie poradzić.

Specyfikacja komputera:

Procesor: Intel Core i7-4700MQ

Pamięć RAM: 8 GB (DDR3, 1600 MHz)

Dysk twardy: 1000 GB SATA 5400 obr. + Express Cache 8 GB SSD

Karta graficzna: 2 x NVIDIA GeForce GT 755M SLI (2x 2048 GB GDDR5)

Bateria: 6-komorowa, 5800 mAh, Li-Ion

System: Windows 8.1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...