Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pantq

Linux działa Windows nie

Polecane posty

Witam mam problem z komputerem,

od tygodnia zmagam się z problemem że jak zainstalowalem windows 8.1 to wszystko bylo dobrze, zainstalowalem aktualizacje sterowniki i uruchomilem ponownie komputer i niestety windows padl, zaciął się tuż po ekranie wczytywania windowsa. Wiatraki dzialają dioda z dysku sie swiecia a monitor jest takjakby podswietlony ale nie wyswietla pulpitu.

Po formacie jest gorzej bo Windows nie wykrywa 70gb i przy instalacji mam tylko 930gb zamiast 1tb. A Windows pada po resecie w dalszym ciagu. Wczoraj zainstalowalem najnowsze Ubuntu i tu o dziwo linux wykrywa 975gb i wszystko dziala tak jak nalezy. Niestety na studia potrzebuje Windowsa.

Czy ktos wie jaka jest przyczyna braku sprawnosci Windowsa?

Wesolych Swiąt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po formacie jest gorzej bo Windows nie wykrywa 70gb i przy instalacji mam tylko 930gb zamiast 1tb.
Mniej więcej tyle powinien wykrywać, dysk 1TB realnie ma 931GiB. Lepsze pytanie jest takie, czemu Linux pokazuje 975GB (no chyba, że miałeś na myśli ok. 976563MiB - wtedy też się zgadza)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Linux pokazuje ilość miejsca przeliczając to z kB w sposób dosyć naiwny - po prostu przesuwając przecinek i dlatego wychodzi mu 976GB.

Tak, czy owak nic, czym należy się martwić. Natomiast resetowanie kompa przy próbie uruchomienia systemu już jest powodem do zmartwień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...