Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Maril

Lenovo G500 podejrzewam uszkodzenie dysku twardego

Polecane posty

Witam,

Dostałem od kuzyna laptopa Lenovo G500 do naprawy, bo "nie uruchamia się".

Po włączeniu pojawiała się możliwość uruchomienia normalnie lub uruchomienia narzędzia do diagnostyki (zalecane). Po wybraniu uruchomienia normalnego przez chwilę ekran był czarny, a potem na dosłownie milisekundę pojawiał się blue screen z informacją UNMOUNTABLE_BOOT_DEVICE. Natomiast w przypadku tej drugiej opcji ekran zostawał czarny w nieskończoność. Tryb awaryjny nie uruchamiał się w ogóle.

Odpaliłem komputer z Ubuntu LiveCD, miałem dostęp do dysku, więc zabezpieczyłem wszystkie ważne dane (w czasie kopiowania (około 300GB) nic się nie działo, poszło gładko).

Narzędzie Naprawy Komputera z oryginalnej windowsowej płyty oznajmiało niezgodność z zainstalowaną wersją systemu. Został tylko format.

Podczas instalacji Instalator zażądał tablicy gpt na dysku, więc odpaliłem Gparted, przewróciłem dysk do góry nogami i potem zainstalowałem windowsa.

Uruchomił sie bez problemów, więc zacząłem instalować sterowniki. Po pewnym czasie zaczął się całkiem poważnie zacinać, czasem odpowiadał dopiero po kilku minutach. Przeinstalowałem ponownie, przez chwilę działał normalnie i znów zaczął zacinać.

Zainstalowałem HD Tune, uruchomiłem w trybie awaryjnym i zacząłem skanowanie. Znalazł kilka uszkodzonych bloków, przed wykryciem każdego z nich nie odpowiadał przez długi czas, podobnie jak w trybie normalnym, a po jego ominięciu skanował dalej, aż do napotkania kolejnego uszkodzonego bloku.

Pytanie: dysk do wymiany czy da się to jakoś uratować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...