Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sruba66

Nextgeny vs PC

Polecane posty

Pecety były pierwszymi maszynami które uprzyjemniały nam życie i pomagały ''zabić czs''. Wraz z biegiem czasu technika szła przed siebie ugłady graficzne stawały się coraz leprze, procesory zyskiwały coraz większą moc obliczeniową aż w końcu pojawiły się pierwsze konsole które próbowały dogonić pecety.

Z biegiem czasu konsole szły do przodu doganiając a nawet wyprzedzając przysłowione blaszaki stając się najleprzymi machinami do gier. Przyszłość peceta była niewiadoma i chwiała się ku upadkowi aż do chwili premier nowych układów graficznych o takiej mocy obliczeniowej przy której procesor staje się mało znaczącym elementem we wnętrzu komputera.

Ja OSOBIŚCIE wole blaszaki bo nie mam kasy na ZBYT DROGIE gry na konsole ale kto by nie chciał mieć u siebie w domu pięknego PS3 lub świetnego Xbox 360:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego, jak planujesz się ze sprzętem obchodzić. Nikt nie zabroni komuś kupna zarówno konsol, jak i komputera. Czysto osobiście optowałbym za komputerem, jeśli miałbym zamiar robić coś jeszcze poza graniem - informacje w sieci, różnorakie fora dyskusyjne, pisanie, rysowanie, obróbka zdjęć, zajęcie się animacją... możliwości jest od groma. Sam widzę komputer i gry komputerowe tak, że najpierw ktoś może kupić PC dla gier - ale jeśli tylko dla nich, to chyba konsole byłyby rozsądniejszym wyjściem - a potem człowiek znajduje dla niego zastosowanie w rozwijaniu swojego hobby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj, PC-ta mam od 10 lat i nagle zamiast wywalac kolejna kase na upgarde kupilem konsole. I jest swietnie gry wcale takie drogie nie są, nic sie nie tnie, kazda gra zoptymalizowana duzy wybor tytulow ( x360).... Teraz ciagle gram , PC-ta ruszam tylko do CoD-a 4 multi. JA bym wzial konsole... do pc-ta zawsze jakas czesc stanieje i mozna dokupic... Zalezy tez jakie rodzaje gier preferujesz....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ja tez mam takie pytanie bo mam zamir se PS3 kupić ale z drugiej strony mój komputer pamięta czasy premiery Max Payne 1 więc taki nowy nie jest.Większość gier nowych to ja oglądam w cda albo na YT.Z Cover DVD też mi coraz więcej gier nie działa.A z drugiej strony mógłbym sobie konsole kupić ale gry są drogie 200zł najnowsze a piracić nie będę(zreszta zbytnio się nie da), no a na kompie to raz więcej wydam a potem gry są tanie.Wiem że na konsoli mam zapewnione granie z 3-5 lat(nie wiem co moga nowego wymyśleć w konsolach), a na kompie za 3 lata kolejny upgrade.Teraz co się tyczy mojego kompa nie ma sensu kupowania karty garficznej itp. bo jest tak stary że nawe płyte główną ma inną a pod ten standard juz chyba mało rzeczy robią.Więc w tym wypadku nowy tylko wchodzi w gre.A nowy to z 3500zł za taki w miare.A tym czasem PS3 to 1200zł a XpudłoPełnyobrót to 1000zł(ceny ze sklepu mediaexpert koło mojego domu).No więc nei wiem na co się zdecydować.Teraz napewno piorytet to konsolka PSP bo zaczyna się szkoła i trza w coś grac.Więc doradźcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry po 200zł ? A od czego jest allegro ?

Co do reszty pytań to temat był wałkowany milion razy ... nikomu nie chce się po raz kolejny pisać tego samego.

W pełni się z tobą zgodze, po jaką choinkę wałkować ten temat w nieskończoność! Jedni wolą blaszaka drudzy konsole ja np jestem zatwardziałym w boju PC-towcem inny jest konsolowcem i dojdzie do tego, że będziemy się na tym temacie tylko kłócić...więc niech każdy sobie swój zakup przemyśli i koniec, takie moje zdanie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieśw tv reklamowali że XBOX jużza 500 zeta jest (w jakiejś Biedronce czy w czymś podobnym). I naprawdę według mnie warto. Gdybym mial więcej czasu na granie, i mial do dyspozycji 2000 zeta albo więcej bez namysłu kupilbym XBOXA. Kupiłem sobie PC średnio wypasiony jakieś pół roku temu i już mi nowości nie chodzą. Wydałem na kompa 2200 za to miałbym XBoxa i kilka fajnych gierek nie przejmował bym się czy gra na mojej full wypas karcie pójdzie czy będzie się cięła. Jedyna wada to stare gry z extrra kolekcji itd. Ale tutaj kupuje starego kompa od kumpla i gram. Konsole są lepsze od blaszaka jeśli chodzi o gry, nie dziwie sięże producenci nie chcą wydawać gier na pc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się wypowiem w temacie :] powiem tak jeśli potrzebujesz komputera tylko do pisania grafiki itp. to nie potrzeba jakiegoś mocnego sprzętu co cie mało wyniesie no ale maszynka do grania zamyka się już w 4000zł spokojnie :) z kompem masz o tyle dobrze ze nie tylko grasz i oglądasz filmy tylko masz więcej możliwości i nie mam blokad regionalnych takich jak na konsolach :) i teraz tak co do Xbox-a to nie wiem ale mi ten sprzęt nie pasuje bo mikrosoft za dużo rzeczy na raz robią wiec nie jestem do niej przekonany a co do PS3 to jest za drogie a gry kończy się zdecydowanie za szybko :] ja tam się trzymam jak na razie zestawu Laptop na którym ciągnie most wanted :P i PS2 na które wyszło wiele dobrych tytułów a PS3 kupie jak stanieje bo 1500 zł nie chce mi się płacić :P

Edit: I konsole są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem na wieczorki z kumplami przy piwie i wspólnej grze na danej konsoli :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo lepsza jest konsola na dobre gry nie trzeba czekac pol roku i oczywiscie jako fanboye xboxa polecam x-360 tylko jedna wada nie wiem czy wy tak macie ale moj xbox chodzi jak traktor dosłownie.

A kiedy go kupowałeś. Nowe wersje są PODOBNO trochę cichsze (dobrze napisałem?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor pisze o tym że gry na konsole są za drogie, bo oczywiście przecież łatwiej ściągnąć na PCta grę z jakiegoś warezu nie ? Ja sam mam 2 kosnole PS3[mój brat] X360[ja] i na gry miesiecznie wydajemy do 40 funtów [tak mieszkam w Anglii] i nie płaczemy. Ja nie sciagam zadnych gier na pc z warezów, bo gram tylko w Warhammera Online i World of Warcraft, a konsole sa jak przyjda znajomi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsola jest lepsza do gier w sensie only4fun niż PC. Proste, łatwe i przyjemne toto.

Natomiast domeną niektórych gatunków gier i szeroko pojętego hardkorowego grania był, jest i mam nadzieję - będzie piecyk. Choć nie jest to obiektywne, bo przecież tyle teraz słyszy się o turniejach choćby PES, który przecież jest grą konsolową, i właśnie na turniejach ludki grają na konsolach.

Miesiąc temu kupiłem nowego PC za 1,5k ciężko zarobionych przez moich rodziców złotych. Dziś, po lekturze tego artykułu zrobiłbym to samo. Dlaczego? W Polsce istnieje coś takiego jak społeczność pctowców. Pożyczasz grę, grasz, pożyczasz komuś. To jest OK. Osobiście znam natomiast jednego gościa który ma X360. Wymieni się z kimś grami? Pogada o nich? Nie, nie sądzę...Myślę, że PC jest na dłuższą metę tańszy. Ktoś tu mówił o 40 funtach na miecha. Ja wydaję 40 zł, w tym połowa to CDA. To właśnie wokół PC skupiają się "wirtualne" i te "z reala" społeczności.

Jak masz kase, OK, kupuj ps3 lub iksa+ jakiegoś starszego PC.

Nie wiem jak wy to widzicie. Dla mnie PC to treść życia. Konsola to zabawka. Tak to widzę.

To są dwie różne filozofie.

Poza tym na konsoli nie pograsz w Wiedźmina, Diablo III i StarCraft II. Ten argument decyduje, PWNED ;P.

Jeszcze jedna sprawa, na PC tworzyć można. Nie chodzi o głupiego Worda, ale o edytory do gier. Wierzcie, naprawdę, robienie full wypasionego lewelu daje nieraz więcej frajdy niż samo granie. Każdy może coś zrobić. To jest kurna piękne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...