Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

piioo

Router czy net?

Polecane posty

Witajcie.

Od jakiś 4 tygodni męczy mnie problem z lagami, a właściwie z freezami w grach online.

Testowałem na Tibii, WoWie, LoLu, Wot. Wszędzie to samo. Ping oscyluje na poziomie 50-80 po czym np. raz na 2 minuty dostaje freeza DC i po 3-6sec wszystko wraca do normy. Nie zmieniałem w ciągu ostatniego miesiąca ni neta ani routera, ani właściwie żadnego innego podzespołu. Po prostu zaczęło się tak robić. Nie wiem już od czego zacząć diagnostykę. Nie sądze, żeby to była wina providera bo od jakiegoś czasu dzieje się to cały czas, a nie tylko wieczorami (jak to bywa z netami).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie łącze? Jaka karta WLAN? Czy sterowniki aktualizowane? Jaka antena? Jaki router? Czy dzielisz z kimś łącze? Jakie aplikacje idą w tle, gdy grasz?

Widzę, że borykasz się z lag spike'ami. Ja bym najpierw sprawdził jaką masz jakość sygnału wifi i czy jest stała, czy może fluktuuje (to by pasowało do opisu). Jeśli masz zainstalowaną aplikację sterującą do karty sieciowej, to zwykle tam to można sprawdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączę się z routerem po kablu, więc nie jest to wina po stronie wi-fi. Podłączyłem kompa bezpośrednio do gniazda, omijając router i działa bez zarzutu. Jednak rodzi się problem, że teraz tylko ja mam internet hehe. Router to TP-Link TL-WR340G//TL-WR340GD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...