Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

staszek998

Rozwiązany: Spadki FPS w każdej grze

Polecane posty

Witajcie!

Mam problem (prawdopodobnie) z moim sprzętem. Otóż w każdej bardziej wymagającej grze (np. BF3, BF4, FC3) doświadczam często powtarzających się spadków FPS. Zazwyczaj pierwsza godzina gry przebiega bez problemu, ale później coraz częsciej zdarzają się trwające około 30 sekund spadki klatek animacji. Dzieje się to w każdej grze. Ze stałych ~60 klatek gra zwalnia do ~20. Jak sie łatwo domyślić, jest to bardzo denerwujące.

Myślę, że warto zaznaczyć, iż takie psikusy komputer sprawia mi mniej więcej od sierpnia. Wcześniej prawie rok działał bez zarzutów.

W Battlefield'dzie włączyłem sobie wykres temperatury CPU i GPU. W momentach kiedy FPS'y spadają temperatura procesora znacznie przewyższa temperaturę karty graficznej.

Oto specyfikacja:

AMD FX 4100

GTX 650 Gainward

Windows 8 Pro

Czy mieliście podobne problemy? Jak można się pozbyć tych spadków?

Pozdrawiam smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czego zależy jego wydajność? Dostępu do lepszego na ten moment nie mam, ale jakbym poszperał to może bym coś znalazł :)

Dzisiaj komputer przedmuchałem. Jest teraz czyściutki jak łza. Na chłodzeniu procesora było sporo kurzu. Zobaczymy, czy będzie jakaś zmiana :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czego zależy jego wydajność?

Jeśli pisząc "wydajność" zasilacza masz na myśli jego ogólną jakość (czyli m.in. stabilne trzymanie napięć, działajace zabezpieczenia, możliwośc oddawania deklarowanej mocy), to przede wszystkim od użytych komponentów.

W przypadku Twojej Akygi głównym problemem jest to, że ona koło zasilacza nawet nie leżała. Niezależnie od tego, czy to ona jest przyczyną problemu, radziłbym Ci pozbycie się jej. Dalsze użytkowanie może doprowadzić do zniszczenia komputera w najgorszym przypadku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik świruje, komputer by się wyłączył zanim by dobił do tych 200C. To jest tak samo nierealne, jak zejście do 11C w rubryce obok.

FXy z tego co kojarzę nie maja jako takiego czujnika temperatury i czasem bzdury wychodzą.

Ale już temperatury z płyty głównej wydają się być prawdziwe i jeżeli pojawiają się wśród nich 83°C, to właśnie w nich upatrywałbym problemu.

Jeżeli przegrzewa się tylko procesor procesor (i jego przedmuchanie nie pomogło), to wymiana chłodzenia powinna rozwiązać problem. Gorzej jeżeli również sekcja zasilania osiąga zbyt wysokie temperatury - wtedy cooler towerowy (a te są zazwyczaj znacznie wydajniejsze) może więcej zaszkodzić, niż pomóc, bo cyrkulacja powietrza przy sekcji zasilania się zmniejszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy bym nawet nie pomyślał, że problemem mógł być wszechobecny kurz. Nie było ani jednego spadku FPS-ów w przeciągu około 3h ostrego napierdzielania. Wydaje mi się, że "problem solved", ale...

Niepokoi mnie ten zasilacz. Dlaczego sugerujecie, żebym go wymienił? Czy Akyga ma na rynku niezbyt chlubną opinię? Nie znam się kompletnie na sprzęcie komputerowym, a więc pytam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...