Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Jasek10

Problem ze sprawiedliwym podziałem internetu.

Polecane posty

Siemka.

Mam problem, który mam nadzieję da się rozwiązać.

Sprawa wygląda tak. Mieszkam w mieszkaniu razem z 4. współlokatorami, którzy zabierają 95% łącza internetowego. Nawet nie mogę sobie pyknąć w CSa, bo mam pingi oscylujące ok. 500-1200 i to nie jest żart. Troszke mnie ta sytuacja denerwuje, bo wychodzi na to że płacę 12zł miesięcznie za taki o to transfer (pomiar zrobiony w "godzinach szczytu") http://www.speedtest.pl/fbshare/98104200

Gdzie przesył internetu to 60mb/s...

No więc do sedna. Chcę podzielić ten internet, tak żeby każdy miał "po równo", czyli po 12mb/s.

tutaj foteczka spodu naszego routera:

5tw954.jpg

Powiedzcie, czy to możliwe. A jeśli tak co mam zrobić, żeby to zrobić. Nie jestem dobry w te klocki.

Liczę na Waszą pomoc.

Pozdrawiam, Jasek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz w jaki sposób łączysz się z routerem (i jak koledzy). Może się okazać, że oni mają lepsze parametry połączenia bo łączą się przez kabel lub po prostu znajdują się bliżej do routera i mają lepszy zasięg.

Konfiguracja routera raczej nie pomoże bo z tego co wiem nie ma on opcji "bandwidth control".

Jeśli się okażę, że z to nie problem z zasięgiem czy sposobem połączenia to zostanie kupno jakiegoś taniego routerka (100 zł) gdzie będzie można ustawić przepustowość łącza dla każdej z stacji roboczych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym Thomsonie ni nie zrobisz. Zostaje zakupienie osobnego routera, który umożliwi wgranie alternatywnego oprogramowania np. Tomato, OpenWrt, DD-WRT. Dodatkowo wypada posiadać podstawową wiedzę dotyczącą sieci, gdyż prawidłowa konfiguracja nie jest taka prosta ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym z najtańszych urządzeń obsługujących Tomato będzie ASUS RT-N10U. Można łączyć ze sobą 2 routery jednak jest to zalecane w domowych warunkach (jeśli chodzi o tego Thomsona to jest to bardziej modem niż router).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...