Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wies.niak

Gry freeware

Polecane posty

Voxelstein 3D

Tę grę zaproponowałem Usagiemu :D, Pamiętacie Wolfenstein 3D :), gra jest takim remakiem, tyle że...można rozwalać śćiany :D już grę zaczynamy za kratami, i za pomocą noża trzeba wyskrobać kraty :D, może gra ma tylko jeden etap, i pixselowatą grafikę, gra jest przednia, z skrobania :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zenek the zombi czy jakoś tak. Kiedyś była nawet na coverze w cda. Nie powiem, humor jest w niej bardzo prosty, ale dzięki temu śmiałem się dość często. Aha, nie wiem czy można to uznać za freeware, ale polecam ściągnąć GTA 1-2 ze strony rockstara. Zagrajcie najpierw w nie, a potem np. San Andreas, a potem pomyślcie, jak zaczynał kultowy cykl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś grałem w Generally. Najpierw tworzysz siebie i przeciwników (kolory i inteligencja AI), a później wybierasz jakie auta i mapke i jadziem! Dołączony jest edytor tras, a jechanie po swoich trasach znająć wszystkie skróty... bezcenne.

Muszę dodać, że widok jest z góry, a sterowanie tylko strzałkami (lub czymś innym).

Można też grać na jednym kompie :).

WWW: http://generally.rscsites.org/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwy mnie to że nie wymieniliście Stranded 2. Było na coverze w 150 numerze jako freeware. Ta gra to symulator życia na prawie bezludnych wyspach.

Możemy np. budować domy, kufry, studnie itd. oraz robić narzędzia jak młot, kilof, różnego rodzaju wędki.

Są różne skille takie jak farmerstwo(możemy nawet zasadzić maryhe a później robić sobie skręty), ścinanie drzew, łowienie, tresura, polowanie i jeszcze jakieś, ale niestety nie pamiętam. Wyszła też wersja na komórkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mini Racing online Aka MRO

Bardzo fajne Wyścigi po sieci, w grze głównie popularne są wyścgi F1, i jest peeełno lig, co prawda jest widok od góry, ale to nie przeszkadza, gra jest świetna, jest całkiem dobra polska społecznosć, Aha gra jest zręcznoścówką, więc nie chcę aby jakis Sim maniak jęczał że gra do bani :P.

Link

http://www.miniracingonline.com/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phun

Trudno nawet mi powiedzieć czy to gra. Idea jest taka - mamy nieskończony teren i za pomocą różnych narzędzi rysujemy cokolwiek. Koła, kwadraty, wielokąty, i co jeszcze dusza zapragnie. Ma się jeszcze kilka dodatków, w postaci sprężyn i paru rodzajów łączeń. Każdej z tych rzeczy ustala się jeszcze parametry fizyczne, takie jak tarcie, sprężystość i gęstość, a potem włącza się symulację. Niesowity silnik fizyczny wprawia naraz w ruch całą planszę i możemy obserwować efekty naszych działań. W ten sposób można zrobić prawie wszystko - samochody, katapulty, ludki, statki, bungee i w ogóle wszystko co dusza zapragnie. Tak naprawdę jedyną rzeczą jakiej mi tu brakuje, to możliwość pisania skryptów - wtedy można by zrobić praktycznie wszystko. Ale i tak jest to jedna z ciekawszych gier jakie kiedykolwiek widziałem, więc szczerze i serdecznie wszystkim polecam:

http://www.phunland.com

To naprawdę wciąga!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza gra freeware w jaka gralem to oczywiscie niesmiertelne Icy Tower, ktora poznalem w gim. na informatyce xD Nie ma to jak scigac sie na lekcji z kumplem, kto wyzej doskoczy, hehe ;)

Niezapomniane wrazenia xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam gierę Synaesthete (była w jednym z numerów Clicka!). Osochozi? Jest to gra zręcznościowo- muzyczna, w której sterujemy Zaikmanem. Mamy 3 "rodzaje" dźwięków i odpowiadające im przyciski. Jeżeli uda nam się wcisnąć odpowiedni w odpowiednim momencie, wypuszczamy wiązkę energii we wroga. Oczywiście wszystko w rytm muzyki (a ta osobiście nawet mi się podoba, ale na mnie nie polegajcie ponieważ u mnie z gustem jest niezbyt). Leveli w sumie jest 9 + turorial + ostatnia walka. Co 3 poziomy spotykamy bossa. Przeciwnicy atakują różnie, jedni okrążają nas stopniowo zaciskając okrąg, kolejni lecą na nas wprost a inni swobodnie odbijają się od ścian. Oprócz zwykłych pocisków do dyspozycji mamy również czary. Nie wszystkie są dostępne na początku. Umożliwiają one np. powiększenie się do ogromnych rozmiarów co pozwala nam na deptanie przeciwników albo zwiększenie sobie wskaźnika combo. W celu ściągnięcia lecimy na stronę https://typo3.digipen.edu/index.php?id=988#download

Drugą "grą" jaką polecam jest Abstractica. Niestety nie jest ona w pełni darmowa, ale chyba nie ma lepszego tematu by ją przedstawić. Właściwie to tego nie da się nazwać w pełni grą. W darmowym demie mamy 125 pytań na które musimy odpowiedzieć. Haczyk tkwi w tym że te pytania czasem są bardziej udziwnione niż zagadki z przecieków z CD-A :P (zresztą polecam jako trening do tychże). Abstractica WYMAGA logicznego i tak jak mówi tytuł abstrakcyjnego myślenia. W wielu zagadkach przyda nam się także Paint, Google/Wikipedia oraz dostęp do forum o grze ( http://mjkgames.16.forumer.com/index.php - wymaga rejestracji) gdzie możemy znaleźć mnóstwo podpowiedzi bez których może być ciężko. Demo do ściągnięcia ze strony http://www.abstractica.mjkgames.com/ Z tego co wiem przecieki już dzisiaj więc może warto chociaż trochę się do nich przygotować (ja po kilku miałem bardzo pobudzony "musk")

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepatrzyłem pobieżnie temat i nie zauważyłem, żeby ktoś polecał wcześniej, dlatego ja napiszę: Eversion. Link do ściągnięcia ze strony twórcy: http://zarat.us/tra/offline-games/eversion.html . Jak widać na screenie, jest to wesoły platformer, ale... W pewnym momencie, żeby przejść dalej, w odpowiednim miejscu (ekran dziwnie zamiga) trzeba wcisnąć "x" na klawiaturze, odpowiedzialny za "everse". Z czasem gra z wesołej robi się jeszcze weselsza, może nie jest to nic strasznie wyjątkowego, niemniej zdziwić się można. Gdyby ktoś nie wytrwał, to na youtube są filmiki z pełnego przejścia gry (w tym zebranie wszystkich gemów, odblokowujące nowe zakończenie).

Eversion - game with a twist!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spelunky!

Gra jest oparta na dość zwykłym koncepcie, ale wykonanym w sposób unikatowy. Spelunky z założenia jest grą polegającą na zabawie w Indianę Jonesa: kierujemy archeologiem noszącym kapelusz i bicz, zwiedzamy podziemia i zbieramy złoto bądź inne skarby. To, co odróżnia Spelunky od innych platformówek, jest losowe generowanie plansz. Innymi słowy, za każdem odpaleniem Spelunky będzie całkiem inną grą! Dodać do tego fajną retro-muzykę i grafikę, a otrzymujemy mnóstwo zabawy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że większość dodaje malutkie gry freeware. Ja jak zwykle chcę się wyróżnić, więc dam parę - moim zdaniem - ZNAKOMITYCH gier freeware. Co odróżnia je od reszty? Zajmują - bagatela - sporo, bowiem zostały ostatecznie wypuszczone za darmo jako GPL, lub zwolnione z opłat.

Savage 2 - moim zdaniem świetny FPS, RTS i RPG(!) w jednym(!!). Jak to wygląda? Jedna osoba jest commanderem. Buduje budynki, wydaje rozkazy itd. Pomagają mu w tym oficerowie, czyli wybrani dowódcy 4 grup. Oni też mogą budować budynki, jednak tylko te podstawowe, i to zaraz po przejęciu danego terenu. A co robi zwykły gracz? Leje się, strzela, expi, kupuje przedmioty. Całość polana sosem fantasy, z 3 ma stronami, niestety nie walczącymi naraz. Tak czy owak - polecam!

www.s2games.com - przed zassaniem zarejestrujcie się wybierając "free account"

Flight Gear - Darmowy odpowiednik Flight Simulatora. Może nie tak rozbudowany jak FS, jednak lata się przyjemnie, a dzięki dużęj społeczności tytuł jest cały czas rozwijany. W spisie samolotów jest nawet nasz polski "Bocian" !

www.flightgear.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moja ulubiona freeware to Icy Tower. Typowa zręcznościówka, jednak bardzo wciąga. Polega ona na skakaniu na coraz wyższy szczebel. Gra ma liczną bazę fanów i tysiące modów i postaci.

http://icy.pl/

Mnie gra jakoś nie rajcuje, nie wiem co w niej widzicie ;) Bardzo fajny jest dodany do aktualnego CD-A Ten Ton Ninja :)

Polecam też bardzo fajny "symulator" rozbitka - Stranded II.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A grał ktoś z was w Liquid War? Strona gry. Jak dla mnie gra jest naprawdę świetna. Chodzi w niej o kierowanie tak swoimi bakteriami aby "zjadły" cudze. Można grać na 6 na jednym komputerze lub z komputerem. Jak grasz z komputerem zauważysz naprawdę wysokie AI(na serio). Jest to naprawdę dobry czasppochłaniacz ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Savage 2: A Tortured Soul to druga część bardzo dobrej gry zatytułowanej Savage: The Battle for Newereth. Sequel podobnie jak piewowzór stanowi połączenie elementów RPG, strategicznych oraz przygodowych. Przy czym całość rozgrywa się jedynie w trybie wieloosobowym poprzez sieć internet.

Gracze podzieleni na dwie grupy - bestie oraz ludzi, starają się zdobywać nowe umiejętności wznosić budowle i przy okazji walczyć z napotkanymi przeciwnikami. Najbardziej charakterystyczną cechą Savage 2: A Tortured Soul jest część strategiczna. Otóż w trakcie zabawy musimy przez cały czas rozbudowywać własne siedlisko. Dzięki nowym budowlom otrzymujemy dostęp do bardziej zaawansowanych broni, które natomiast są skuteczniejsze w zwalczaniu oponentów. Elementy strategii nadają programowi bardzo nietypowy i charakterystyczny klimat. Bardzo ważne jest również działanie zespołowe, tylko skutecznie przeprowadzona akcja w drużynie przynosi oczekiwane rezultaty. Zabawa w pojedynczego bohatera jest całkowicie bezsensowna.

Savage 2: A Tortured Soul działa na całkowicie nowym silniku graficznym, a co za tym idzie oprawa audio-wizualna jest znacznie lepsza niż w pierwowzorze. Wszystkie modele postaci oraz przedmiotów pełne są detali, i dodatkowo wzbogacają je najnowsze efekty specjalne. Savage 2: A Tortured Soul korzysta z kart do obsługi fizyki firmy Ageia.

W skrócie: kapitan drużyny, Commander, gra w klasycznego RTSa, a jej reszta jest budowniczymi/wojownikami/healerami. Wszyscy zdobywają doświadczenie i pieniądze za zabijanie przeciwników, dzięki czemu może sobie polepszać statystyki i kupować nowe przedmioty, lub dostęp do nowych jednostek (słodko jest sterować behemotem :P ).

Grę szczerze polecam, jest świetna, wciągająca, grafika powala, a jest stworzona głównie do trybu multiplayer.

Od niedawna jest darmowa (także przez sieć! To już nie jest wersja demo). By zagrać, wystarczy zarejestrować konto na stronie głównej i ściągnąć z niej plik instalacyjny.

Strona główna: http://www.savage2.com/en/main.php

Gameplay Commanderem: http://www.youtube.com/watch?v=g86zqqP6dLw...feature=related

Gameplay Wojownikiem: http://www.youtube.com/watch?v=KzcPUjivtk0...feature=related

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam trochę dziwne pojęcie o grach freeware. A mianowicie, że o ile nie mają jakiegoś dobrego i oryginalnego pomysłu (jak świetne moim zdaniem Icy Tower), to przegrywają konkurencję z podobnymi sobie grami komercyjnymi. No bo wiadomo, że jak w dwóch grach, darmowej i komercyjnej, będzie się strzelało do monstrów, to ci, którzy zażyczą sobie pieniędzy za to strzelanie, postarają się bardziej. A poza tym mają większe środki, więc jest szansa, że nie zrobią niskobudżetówki. A gry freeware to same niskobudżetówki. Chyba oczywiście, że gra jest na licencji adware.

Tak więc, moim zdaniem o ile freeware nie będą mogły poszczycić się oryginalnym pomysłem, to zbyt wielkiej jakości sobą prezentować nie będą.

Nie będą się nawet starać, żeby nie było w nich wirusów! Autentyk: Murk the Murlock to się nazywało, czy jakoś tam. Grało się w przeglądarce, zrobione we flashu. Wchodzisz na stronę i patrzysz na komunikaty antywirusa, ile mikrobów tam się mieści.

A to chyba nie jest pomyślane jako zwykła flashowa gierka, tylko gra freeware we flashu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę racji masz Arlamn

Złaszcza te SIMy mnie w gniotły, i na budżetówkę nazwać nie warto.

BMW M3 Chalange, wydało ją już nie istniejące 10tacle Studios, to ci sami od GT Legends, GTR, GTR2, gra powstała w celu promowania nowego M3 E92.

Lexus IS-F Track Time podobnie jak z BMW M3 Chalange, ale gra na Enginie Rfactora.

Aha America Army, też taką niby budżetówką nie jest :D, bo stworzenie tego zaiwestowała tytułowa Armia Amerykańska.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopałem gierkę w którą nacierałem dużo, często i gęsto. Uprzedzam, nie dla każdego.

X-Operations

W Japonii ludzie grają w nią jak Europejczycy w Liero, Soldat czy Cortex Command, ale na Starym Kontynencie też ma fanów. FPS na prostym silniczku 3d, diablo trudny i wymagający. Masa misji, podczas których używając realnego uzbrojenia (dość bogatego) wykonujemy różne zadania - od eksterminacji wszystkiego co się rusza, po ochronę, przejęcia jakiegoś przedmiotu etc. Grafika - spartańska, dźwięk żaden (jedyny! to odgłos wystrzału, który i tak brzmi jak by leciały nie ołowiane kule a pociski laserowe), poziom trudności czasem chory, ale uzależnia. Misji jest sporo i są zróżnicowane, tak pod względem scenografii, jak i rodzaju celów, uzbrojenia (m.in. MP5SD, P90, PSG-1, Desert Eagle, Steyr... militarni zboczeńcy powinni się zainteresować), poziomu trudności (nowicjusze i tak nie mają co się brać), wyglądu przeciwników (terroryści, żołnierze, talibowie, zombie, bandyci...) itp. Na początku X-Ops odrzuca, ale warto dać jej drugą szansę, bo uzależnia. A, i jest jeszcze wersja sieciowa... Zapoznać się z tematem można na stronie tutaj: klik tamże również dodatki do gry. Jak na grę, której zip waży niecałe 10mb, to chyba nieźle, nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...