Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Krizu

Przeniesienie danych na dysk SSD

Polecane posty

Witam

Ostatnio kupiłem dysk SSD. Gość od którego go kupiłem zostawił na nim jedynie system win8. Na swoim HDD korzystałem z win7. Kiedy podłączyłem SSD i uruchomiłem z niego komputer to po włączeniu zauważyłem że wszystkie programy będące na HDD nie uruchamiają się bądź nie ma moich zakładek lub innych rzeczy(np zakładek w mozilli, kanałów w team speak). Powiedzcie mi co mam zrobić, co pokopiować aby wszystko się normalnie otwierało tak jak to było na HDD. Dodam że na HDD nadal mam wgraną win 7.

Proszę o pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca wiem czego oczekiwałeś - skoro odpaliłeś inny system to logiczne, że nie będziesz miał na nim ustawień, itp. z poprzedniego.

Możesz spróbować programów do klonowania dysków: http://www.maximumpc.com/how_clone_hard_drive_or_ssd_2014

Albo po prostu przeinstalować system na SSD i przeinstalować niedziałające programy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klonowanie w tym przypadku raczej odradzam. Sam Windows 7 ma pewne problemy z obsługą SSD, a jeśli jeszcze sklonujesz go z dysku HDD, to w ogóle może być zabawnie.

Rozwiązanie jest proste. Instalujesz system na SSD, a inne rzeczy na HDD. Podczas instalacji większości programów możesz wybrać dysk docelowy, więc nie powinno z tym być problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część programów lub gier pewnie się odpali, ale większość będzie zapewne wymagała ich ponownego zainstalowania ze względu na konieczność dodania wpisów w Rejestrze, bibliotek .dll i tym podobnych.

Jak wspomniano wyżej, najpewniejszym wyjściem jest reinstalacja systemu na SSD i ponowne zainstalowanie od nowa gier i programów w wybranym miejscu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałbym 8.1 jak masz możliwość - obsługuje DirectX 11.2, można go uaktualnić do Windows 10 (który będzie obsługiwał DirectX 12), poza tym jest nieco bezpieczniejszy i obsługuje więcej RAMu (128GB, zamiast 16GB w Windows 7 Home Premium).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...