Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Altair25

Czy warto wybrać mobilny internet?

Polecane posty

Niedługo kończy mi się umowa z Orange na internet stacjonarny. Zastanawiam się czy dobrym posunięciem będzie zmiana oferty na inną. Czytałem trochę o internecie mobilnym oraz transferze danych i nie wiem czy w moim przypadku to się opłaca.

Korzystam z internetu do 8h dziennie. W tym czasie przeglądam strony www, oglądam filmy na yt, słucham muzyki. Gram też, a niektóre gry wymagają połączenia internetowego. Nieraz zdarzy mi się oglądać jakiś serial czy film online.

Do tego wszystkiego dochodzi, to że kupuję gry w dystrybucji cyfrowej.icon_smile.gif

Czy w takim przypadku jest sens brać internet mobilny, a jeśli tak to jaki transfer danych powinien mieć, abym go nie przekraczał?

Dziękuję za pomoc icon_wink.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to odpowiedzią poprawną jest: jak największy. Gry, YT, seriale, filmy - to wszystko żre naprawdę sporo transferu (a dolicz do tego np. aktualizacje do Windows). Najlepiej zainstaluj miernik ściąganych danych, monitoruj sytuację i sam wyciągnij wnioski.

Sam się przesiadam niedługo ze stacjonarki (bo niestety stabilność połączenia jest u mnie poniżej krytyki) na LTE (akurat mieszkam pod nadajnikiem) i już na wstępie szybko doszedłem do wniosku, że nic poniżej 100GB nie ma żadnego sensu. A i to nie daje mi jakiegoś poczucia spokoju.

Uwaga jest też taka, że na LTE dostajesz adres IP z puli publicznej, przez co np. nie dasz rady postawić u siebie serwera jakiejś gry - nikt nie da rady się przyłączyć.

PS. Nie wierz reklamom oferującym LTE bez limitów, tylko patrz w regulaminy ofert - nie ma chyba LTE w ogóle bez limitów. Przykładowo Play (na abonament) jest w wersji niby bez limitów, a tak naprawdę limit wynosi właśnie 100GB, oprócz godzin (bodaj) 2-7 rano gdzie transfer nie jest naliczany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy mieszkasz w małym mieście czy w dużym (dostęp do LTE). Wg mnie mobilny intenet przy aktualnym stosunku cena/ilość transferu nie ma sensu. Moi rodzice posiadają chyba limit 30GB i chociaż aż tak dużo z internetu ne korzystają, transferu starcza im ledwo, a o oglądaniu np. filmów online mogą zapomnieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie masz co się zastanawiać nad mobilnym. Pomyśl sobie o pobraniu załóżmy nowego CoD - waga ~45 GB i do tego jeszcze nowego Wolfensteina ~50 GB. Przy pobieraniu gier w formacie cyfrowym nie ma mowy o internecie mobilnym. Do tego dołożyć jakieś VOD i żadna sieć nie zaoferuje ci przyzwoitego pakietu w cenie, która nie będzie liczona w setkach złotych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną alternatywą jest to, aby wybrać takiego dostawcę, aby miał usługę nocnego transferu. Jeśli wybierzesz usługę na kartę, to musisz się przygotować na wydanie takiej usługi 10 zł na miesiąc (Play, Plus). Należy tylko pamiętać, że w ofercie Plusa limit pakietu to 50 gb, więc wypada to mało atrakcyjnie, abyś pobierał nowe gry ważące powyżej 30 gb.Z Play jest już lepiej, bo nie ma limitu przy tym, no ale musi być zawsze jakiś minus - W tym przypadku prędkość w Play nie jest tak dobra, jak w Plusie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga jest też taka, że na LTE dostajesz adres IP z puli publicznej, przez co np. nie dasz rady postawić u siebie serwera jakiejś gry - nikt nie da rady się przyłączyć.

Wydaje Ci się. Od czego masz np. no.ip lub VPNy. Problemem przy LTE jest tak naprawdę tylko limit transferu (pingi są OK, inne parametry również). Jeśli ktoś się mieści, to nie ma problemu. Gorzej jeśli ktoś się nie mieści. W większości przypadków internet mobilny sprawdza się jako łącze backupowe, ale mało kiedy jako główne (no chyba, że ktoś naprawdę nie ma wyboru).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...