Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

xburnxbright

Nagłe spowolnienie komputera

Polecane posty

Od 3 dni zauważyłam znaczne spowolnienie pracy komputera - wcześniej śmigał przy otwartych 4 kartach w chrome i włączonym youtube, teraz wszystko bardzo długo się ładuje, a muzyka się zacina, są zakłócenia jak w radiu. Zeskanowałam antywirusem, sprzątnęłam śmieci... Nic. Postanowiłam poszperać w ustawieniach i okazało się, że gdy chciałam sprawdzić tryb pracy dysku twardego, to w Menadżerze urządzeń po rozwinięciu drzewka Kontrolery IDE/ATA ATAPI nie wyświetla się Podstawowy kontroler IDE, tylko Intel Mobile Express Chipset SATA AHCI Controller, w którym nie mogę sprawdzić tego trybu. Program HD Tune także nie chce mi tego pokazać, tak samo jak temperatury i żadnych danych w zakładce Health. Natomiast Acronis Drive Monitor stwierdził, że wszystko jest w porządku w danych S.M.A.R.T. poza przegrzewaniem się komputera - około 43 st. C. Osobiście gdy dotykam spodu laptopa nie wydaje mi się, aby był jakiś bardzo gorący jak np. podczas gry w LoLa, ale mam też wrażenie, że przestał działać wiatrak. Nie mam zielonego pojęcia, czy któraś z tych rzeczy powoduje to spowolnienie, w każdym razie proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...