Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Daniel122345

Router do 100 zł

Polecane posty

Cześć!

Przymierzam się do kupna routera do domu.

Cena : do 100zł

Wtyk: RJ45

Zależy mi na dużym i silnym zasięgu (tak żeby przeszedł przez strop i 2 ściany biggrin_prosty.gif )

Obecnie posiadam internet radiowy 4Mb/s (5GHz ). W domu będą do niego podłączone 2 komputery (jeden przez kabel, drugi przez wifi) oraz 3 urządzenia mobilne.

Czy opłaca się wstrzymywać z zakupem jeszcze przez pół roku, czy nie ?

Zauważyłem już że polecacie: TP-Link TL-WR940N, ASUS RT-N10U, TP-Link TL-MR3220, TL-WR841N .

Który z nich byłby najlepszy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze trochę zależy od grubości ścian i stropu oraz od użytych w nich materiałów. Przez niektóre ściany i naprawdę potężne anteny się nie przebiją. Poza tym nic Ci nie da mocny router, jeśli masz słabą kartę sieciową.

Z wymienionych routerów brałbym ASUSa. Nie jest najszybszy ze względu na to, że ma tylko jedną antenę i porty 100Mbps, ale za to jest stabilny i dobrze radzi sobie na dużych odległościach. No i można na niego wgrać Tomato, co pozwala na dodatkową zabawę, a skoro to ASUS, to trudno go w ten sposób zepsuć.

~~~

Byłbym zapomniał. ASUS może pracować w trybie repeatera, co też może być ciekawym pomysłem jeśli masz już jakiś inny router z WiFi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zauważyłeś mój temat, więc się wypowiem: kupiłem tego ASUS-a. Mam go od 2 dni, ale póki co nie można na niego narzekać. Nic nie przerwało (u poprzedniego tp linka zdarzało się to dość często). Konfiguracja zajęła 2 minuty (trzeba wpisać 2 razy hasło i tyle). Dodam, że routera nie mam bezpośrednio obok lapka tylko na drugim końcu mieszkania. Jeszcze nie grałem online, ale jak trochę pogram to powiem jak się sprawuje (obstawiam, że problemów nie będzie). Myślę, że będziesz zadowolony z tego routera, na dodatek dosyć fajnie wygląda xD

A jeszcze jedna kwestia: skoro masz neta na 5 GHz, to nie musisz mieć routera na 5 GHz? (nie wiem czy tak jest, tylko rozmyślam)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wpłynąć na szybkość przesyłania danych, ale to jest naprawdę mała różnica. Te routery mają podobny zasięg z lekkim wskazaniem na ASUSa. To, czym wygrywa ASUS to stabilność (zwłaszcza na granicy zasięgu). Poza tym w razie czego anteną w tym modelu można wymienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydaje się, jeśli ktoś chce porządnie skonfigurować QoS.

Niestety oficjalnie w przypadku ASUSa wgranie innego softu powoduje utratę gwarancji, ale ten sam problem jest z TP-Linkami (nie czepiają się tego D-Link i Netgear). Z drugiej strony to jest sprzęt o tak małej wartości, że producentowi nie opłaca się go naprawiać - od razu wymieniają na nowy. Z tego powodu w razie czego, o ile nie pochwalisz się tym szczegółem, to pewnie nawet nikt nie zauważy, że tam był inny soft i gwarancja zostanie uznana. Plusem ASUSa w przypadku wgrywania alternatywnego softu naprawdę trudno jest uwalić router. ASUS dostarcza narzędzie Firmware Restoration Utility, które pozwala na wgranie działającego softu nawet wtedy, gdy router praktycznie na nic nie odpowiada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...