Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lafayette123456

Code blocks a keylogger

Polecane posty

Ściągałem dziś code blocks z codeblocks.org żeby poćwiczyć programowanie.Akurat dziś też przeskanowałem komputer xspy shield gold edition.Wykryło keyloggera i go usunąłem.Nie pobieram praktycznie nic więc usunąłem code blocka i ściągnąłem jeszcze raz.Keylogger przy skanowaniu po ponownym ściągnięciu znowu się pojawił.Za pierwszym razem podobno został usunięty i po kolejnych skanowaniach nie wykrywało go więc nie ma mowy że pominąłem go przy usuwaniu.Usunąłem po raz 2 i bez następnych prób ściągania tego programu keyloggera nie ma.Keylogger był w komputer>dysk C>users>nazwa użytkowników>appdata>local.Czy rzeczywiście program mógł być zawirusowany czy to tak tylko xspy shield wykrywa ? Program był instalowany w dysku D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XSpy Shield to nie jest oprogramowanie warte bezgranicznego zaufania wink_prosty.gif. Jeśli CodeBlocks pobierałeś ze strony producenta to nie masz się czym martwić. Większość oprogramowania zabezpieczającego wykrywa programy, które sam napisałeś, jako trojany jednak są to tylko "false positives" i nie ma się czym przejmować.

Problemy związane z oprogramowaniem zakładamy w dziale "Programy". Temat został przeniesiony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netstat pokazuje tylko jaki jest stan połączenia z różnymi adresami. Bez nazw aplikacji niewiele ci to powie. Najlepiej zaopatrzyć się jakiegoś firewalla z monitoringiem połączeń. Taką opcję posiada np. Online Armor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...