Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Black Shadow

Overwatch

Polecane posty

Najpierw intro: przez cały czas czułem się, jakbym oglądał jakiś wysoko budżetowy film Pixara czy Dsineya. Animacja stała na wysokim poziomie, dubbing jest bardzo dobrze dobrany... Normalnie słodycz dla oka i ucha. Blizz kolejny raz udowadnia, że podbiłby rynek filmów swoimi dziełami.

Co do gameplayu: toż to... Team Fortress 2. Stylistyka podobna, wśród klas postaci odnaleźlibyśmy odpowiedniki z produkcji Valve(choć u Blizza postaci jest znacznie więcej). Natomiast muzykę wzięli z Shootmanii :) Czy to źle? Według mnie, nie. Ogólnie wygląda spoko i na pewno zagram w tę produkcję, zwłaszcza że bardzo lubię grać TF2 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na betę się zapisałem, a samej gry nie mogę się doczekać. Sama różnorodność postaci mnie przekonuje do tej gry, ale sam gameplay także wygląda miodnie. Graficznie gra stoi na naprawdę wysokim poziomie, obecnie najlepiej wyglądająca gra Blizza. W każdym razie - grałbym już teraz, ale sama beta dopiero w 2015, a kto wie, kiedy wyjdzie pełna wersja :(. Choć na ceremonii otwarcia Metzen mówił, że gra wyjdzie szybciej, niż się spodziewamy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka postać wydaje wam się najciekawsza? Ja bym chętnie pograł(używając polskich nazw) Smuga - teleportacje i cofanie się w czasie postacią wydaje się super, Wdową - snajper z karabinem i linka do poruszania się? Biorę! A i Reinhard może być fajny, ale tylko dlatego że ja zawsze uwielbiam grać Paladyno/Krzyżowco-podobnymi... :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorę krasnala i mini fortecę chodząca do defensyw. Do ofensyw krzyżowiec i małpa. Przepraszam za nie używanie nazw ale jakoś wolę tak na nich mówić ( nie żebym ich nie pamiętał czy coś :P). Można by spróbować stworzyć drużynę z forumowiczów. Jedno pytanie czy ta gra będzie f2p czy w zwykłej dystrybucji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinda hyped for this. Strzelanka w stylu TF2, lub rzadziej pamiętanego (S)MNC*, czyli drużynowa sieka w lżejszym sosie to coś w raczej moich klimatach. Oczywiście jeśli się zbierze jakaś większa ekipa, ale to >Blizzard, więc się ludzie pewnie rzucą na to z czystej ciekawości. Co do ewentualnych postaci, które mnie interesują, to Szwajcarska Medyk Anielica oraz Torbjorn.

*który tak swoją drogą bliżej Overwatch designem niż TFowi...no i też tam mieli goryla i żeńskie postaci. :v

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi najbardziej podoba się Hanzo - postać z łukiem od razu jest u mnie top 1.

W kwestii Overwatch ciekawi mnie, czy Blizzard będzie to forsował jako e-sport. Oczywistym jest, ze Starcraft stał się e-sportem. Hearthstone trochę z zaskoczenia stał się e-sportowym hitem, a kiedy HotS wyjdzie, to Blizzard też pewnie będzie starał się przyciągnąć pro-gamerów do tej gry. Overwatch wydaje się być robiony tak, żeby powstała wokół niego scena e-sportowa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kiedy HotS wyjdzie, to Blizzard też pewnie będzie starał się przyciągnąć pro-gamerów do tej gry. Overwatch wydaje się być robiony tak, żeby powstała wokół niego scena e-sportowa...

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale czy w HotS właśnie nie kładą przypadkiem mniejszego nacisku na e-sport? W sensie, chyba gdzieś o tym czytałem, że Blizz właśnie nie ma takich zamiarów (tylko nie pamiętam teraz, czy to był artykuł o Blizz i HotS wink_prosty.gif). Ja w każdym bądź razie mam problem z wyobrażeniem sobie tej gry jako e-sport. To samo Overwatch. Gra przypomina TF2 i jako e-sport ma szansę podzielić los swojego kompana. E-sport ale raczej niszowy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kiedy HotS wyjdzie, to Blizzard też pewnie będzie starał się przyciągnąć pro-gamerów do tej gry. Overwatch wydaje się być robiony tak, żeby powstała wokół niego scena e-sportowa...

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale czy w HotS właśnie nie kładą przypadkiem mniejszego nacisku na e-sport? W sensie, chyba gdzieś o tym czytałem, że Blizz właśnie nie ma takich zamiarów (tylko nie pamiętam teraz, czy to był artykuł o Blizz i HotS wink_prosty.gif). Ja w każdym bądź razie mam problem z wyobrażeniem sobie tej gry jako e-sport. To samo Overwatch. Gra przypomina TF2 i jako e-sport ma szansę podzielić los swojego kompana. E-sport ale raczej niszowy.

No cóż, HotS jeszcze nie jest nawet w becie, a na Blizzconie już jest turniej, w którym udział biorą znane drużyny (choć nie wiem, czy zawodnicy są znani, bo nie siedzę w MOBA-ch), więc coś jest na rzeczy. No i rankedy mają dojść. Gra na pewno nie wyprze Lola i Doty, ale może znajdzie dla siebie miejsce.

Co do Overwatch - początkowo też mi się wydawało, że ta gra nie nadaje się do e-sportu. Ale jak tak słuchałem devów na Blizzconie, to wydawało mi się, że oni jednak chcą z tego zrobić grę turniejową. Choć może mi się tylko wydawało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczy element odróżniający grę od TF2 to umiejętności postaci. Ogólnie to ciekawe połączenie gry MOBA z shooterem.

No i prawie pewne jest F2P IMO. To jednak mniejsza gra, nie wyobrażam sobie, że Blizz zrezygnuje z darmowego modelu nagle. Tylko niech się ogarną trochę, bo ceny w HOTS za skiny bohaterów to ogromna przesada...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tfu, źle, edit - skiny swoją drogą, na razie nawet bohaterowie to drożyzna w HOTS, o to mi chodziło :P

P2W raczej nie będzie, bo musieliby sprzedawać konkretnie bronie czy zdolności, a jakoś nie widzę miejsca na takie praktyki w grze tego typu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ich bodajże odblokować wygrywając walutę grową więc dalej, nie widzę problemu. LoL stosuje to samo.

Dyskutować można o fakcie, że czasem jest takie freemium, jak to ładnie wyjaśnił ostatni odcinek south parku. Np SWtOR. Jednak blizzard jest za mądry na takie zagrania na szczęście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie wyglado to wszystko zachecajaco, a to dlatego, ze Blizzard robi szalenie grywalne produkcje, wiec podejrzewam, ze i w to bedzie sie przyjemnie gralo. Na razie zapisalem sie do bety i bede czekal - oby krocej niz na dostep do HotS, ktorego az do teraz, niestety, nie otrzymałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie oberwie mi się kijem baseballowym (albo warnem) za to, ale pomyślałem, że może was to zainteresować - na swoim blogu zebrałem trochę screenshotów (wiele wcześniej po internecie nie latało), concept artów i informacji na temat Overwatch.

Jak ktoś chętny by się zapoznać, to tutaj jest link do wpisu : http://yetiograch.pl/gry/overwatch-informacje/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blizzard ogłosił, że gra będzie pay to play + mikrotransakcje. Edycja cyfrowa ma wynosić 60 euro, mam nadzieję, że dostosują cenę gry do polskiego ryku bo chętnie bym w to zagrał, generalnie Zamieć w żadnej swojej grze nie schodzi poniżej pewnego poziomu i zawsze daje mi dużo frajdy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, temat o Overwatch.

Gra jest świetna :) Beta nawet przez moment mnie jeszcze nie znudziła. Obecność tych wszystkich postaci jest cudowna, w jednym meczu możemy mieć dowolną liczbę zupełnie innych stylów rozgrywki.

Fajne są niektóre "połączenia" herosów. Pharah z Mercy na przykład, stwarza zupełnie nowe możliwości gry (ponieważ ta druga ma umiejętność "podlecenia" do celu, który leczy, a Pharah ma jetpack). Zawsze jest jakiś sposób na przeciwnika, nie ma sytuacji, że czegoś się nie da zrobić. Wystarczy pozmieniać bohaterów.

Współpraca jest istotna, na niektórych mapach mniej, na innych bardziej. Bez wątpienia granie ze znajomymi będzie o wiele ciekawszym doświadczeniem.

Co do formy płatności - wiedziałem, że tak będzie :P Innego wyjścia nie było. Oczywiście mogli pójść drogą Doty 2, ale Activision Blizz za bardzo kocha pieniążki (na samych skinach i tak by zarobili tyle, że o mamo). Jaram się nowymi postaciami, szczególnie Mei i Genjim. Mam nadzieję, że trafią do bety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem parę godzin i jest... dziwnie. Nietypowy feeling strzelania, no i przede wszystkim totalnie lamię. W FPSy nie gram już tyle co kiedyś, ale dalej czasem włączę np. Quake Live. W Overwatch czuję się jakbym nigdy w FPSy nie grał. Zero celności, a jak widzę co inni ludzie robią na killcamach, to czuję się jakbym grał z cziterami z taką celnością i refleksem :). Może już się starzeję, ale w innych strzelankach takich problemów nie mam. Czy to beta Battlefront czy Siege, to kd ratio średnio miałem dodatnie, a w Overwatch po kilkunastu grach mam jakieś 0.3 :E

Pogram dłużej, poznam mapy, postaci, strategie i przyzwyczaję się do innego feelingu i zobaczę jak będzie. Z dokładniejszymi wrażeniami się wstrzymuję, muszę pograć więcej. Jak ktoś jest ciekawy optymalizacji na tą chwilę, to na i3 4160 i GTX 960 OC na max detalach jest średnio 48 fps ze spadkami do 34 i nie domaga tu GPU, a nie procesor. Po zmniejszeniu jakości cieni jest już dość komfortowo i poniżej 50 fps nie spada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, że ten tytuł dotrze na PS4. Uwielbiam gry z nietypową stylistyką i bawiące się konwencją, a jeśli to jest dynamiczny FPS od Blizzarda, to tym lepiej. Szkoda, że gra nie jest F2P i prawdopodobnie trzeba będzie doliczyć do kosztów abonament PS+, na który teraz zwyczajnie nie chcę dawać pieniędzy. Jednakże czekam i chcę betę na swą konsolę :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co byłoby lepsze dla tej gry F2P czy B2P. W przypadku F2P pojawiło by się masę dzieciarni ale każdy mógłby zagrać i nie miałbym problemu z namawianiem kogoś do zagrania ze znajomych. Jeśli za kasę będą tylko skiny to nie mam nic przeciwko ale nie widzi mi się żeby nowych bohaterów dało się zdobyć tylko za hajs to to zniechęciłoby mnie do zakupu. Co do samej ceny za grę to Blizzard już tak ma że się drogo ceni za swoje gry. Ale w sumie idzie za tym jakość wykonania produktu, zamknięta beta ma mniej błędów niż większość gier AAA w dniu premiery.

W bete gra mi się przyjemnie, potyczki są bardzo szybkie, nie ma praktycznie chwili na złapanie oddechu, gra jest bardzo dynamiczna. Same postacie są przemyślane i każdą gra się przyjemnie, nie ma odczucia że jakaś postać jest gorsza(chodzi mi o balans) co najwyżej może nie pasować do naszego typu gry. Cała gra stawia na współpracę między graczami przez co gra się w nią trochę jak w grę typu MOBA, gdzie współpraca jest bardzo ważna. Ogólnie podoba mi się w grze sporo postaci ale najbardziej lubię chyba Junkrat, Mccree, Zenyatta.

Jak ktoś nie ma odstępu do bety a chciałby zagrać to niby po Blizzconie mają być ogólnodostępne testy serwerów w których weekend po Blizzconie więc każdy będzie mógł sobie przetestować gierkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...