Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

topolowaty

Steam hacker

Polecane posty

Witam, właśnie dostałem wiadomość po angielsku od znajomego z polski. Spytałem go o co chodzi, to odpisał, że on mi tego nie wysłał. Wniosek jest prosty, ktoś przejął mu konto. O dziwo wciąż mógł się zalogować i zmienić hasło. Tu pojawia się moje pytanie. Wszedłem w ten link we wiadomości (sprawca całego zła), ale gdy przeglądarka podała, że strona może być niebezpieczna, to ją wyłączyłem. Grozi mi coś?

Czy podczas pełnego skanu Malwarebytes można zająć się czymś innym, czy komputer powinien być zostawiony w spokoju?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro przeglądarka zdążyła to wyłapać i zablokować, to nic nie powinieneś złapać.

Pełny skan Malwarebytes' średnio ma sens. Malwarebytes' jest narzędziem wyspecjalizowanym w wyłapywaniu aktywnych infekcji, więc zazwyczaj szybki skan jest wystarczający. W teorii w tym czasie można coś robić, ale w praktyce może to wydłużyć skan, a i komfort pracy będzie bardzo mocno obniżony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie przeglądarka wyłapała, tylko jest to standardowe zabezpieczenie steama przed linkami. To ostrzeżenie zawsze się włącza, gdy wchodzi się na stronę, która nie jest steamem. Pytam, żeby dowiedzieć się czy to wystarczające zabezpieczenie.

Chodzi mi głównie o to, czy przykładowo używając chrome podczas skanu może zostać on niedokładnie przeskanowany lub coś w tym stylu.

Znalazłem jakieś 2 informacje o tym virusie czy cokolwiek to jest:

Some guy wanted that i help him, it looked like an image but was an virus. Found the name of it out. It was named HEUR/APC (Cloud).

Yeah, I've encountered twice these types of phishing links, they're masked as photo links when they're really not, it actually ask you to download a script to phish you.

Skaner takie coś wyłapie?

Jak w ogóle zrobić dłuższe skanowanie Malwarebytes? Dawno tego programu nie używałem, zawsze było szybkie, pełne i błyskawiczne. Teraz jest: skanowanie w poszukiwaniu zagrożeń, skanowanie niestandardowe i szybkie, które mam zablokowane. Teraz pełne to niestandardowe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zatrzymało się na Steamie, to nie miało prawa się w ogóle otworzyć i tym bardziej nie mogło dojść do infekcji.

MBAM na początku skanu sprawdza aktywne procesy, więc jeśli Chrome byłby zarażony, to najpewniej zostałoby to wyłapane na samym początku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...