Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gokus1452

Rozwiązany: Crucial M500 - prędkość zapisu poniżej normy

Polecane posty

kSk2nKB.png

Czy takie statystyki są normalne? Podobny problem z zapisem miałem na ST1000DM003, był strasznie wolny, jeśli chodzi o zapis - zapis oscylował między 5 MB/s a 15 MB/s.

Czy zwiększenie wolnego miejsca na SSD coś zmieni?

Crucial M500 120GB podłączony do SATA3, używam w tym samym czasie ST1000DM003.

AHCI włączone, przywracanie systemu wyłączone, hibernacja wyłączona i inne tego typu zabiegi (które są polecane na większości stronach w ramach zwiększenia wydajności SSD) zostały zastosowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędkości odczytu są wyższe niż możliwe do osiągnięcia w przypadku trybu IDE, więc musi mieć ustawiony AHCI.

Ściągnij program AS SSD, wykonaj za jego pomocą benchmark i wrzuć screena z wynikami na forum.

Jaką masz wersję sterowników Intel Rapid Storage?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak, jakby Garbage Collector w dysku nie działał. Być może jakimś cudem kontroler nie wysyła do dysku komendy TRIM i tu jest problem. Spróbuj uaktualnić RST i sprawdź, czy coś się zmieni.

Jaki masz system operacyjny (dokładna wersja)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benchmark z ostatniego postu wykonałem na Windowsie 7.

Teraz zmieniłem system na Windows 8.1, IRST zaktualizowałem do 13.0.3.1001 i wyniki prezentują się tak:

ElIapLe.png

Szczerze mówiąc, dysk przerzuca pliki w takim samym tempie jak na Windows 7.

Na Windows 8.1 zmienił się czas bootu, działanie reszty programów wydaję się tak samo szybka jak na Windows 7 (jak dla mnie to bardzo szybko działa)

Mam rozumieć, że teraz zapisywanie w prędkości 60 do 170 mb/s jest normalne? na HDD zawsze pliki wolno się zapisywały, nie mam do czego się odwołać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecny benchmark daje wyniki, które są OK. Niestety, żeby naprawić to, co najpewniej zepsuły wcześniejsze sterowniki Intela będzie trzeba ciut poczekać (parę cykli, żeby to się wszystko ustabilizowało), ale i tak czasy zapisu wyglądają rozsądnie.

I teraz szczegóły:

- czas bootu w Windowsie 8/8.1 jest zauważalnie krótszy niż w Windows 7 i średnio da radę się do tego odnieść jako wyznacznika czegokolwiek. Tzn. na zwykłym dysku magnetycznym też jest zauważalnie szybciej.

- prędkości zapisu na Windows 8.1 wyglądają lepiej, ale pewnie byłbyś w stanie osiągnąć to i na Windowsie 7 przy samej aktualizacji sterowników RST - Intel swego czasu te sterowniki zepsuł i chwilę zajęło im naprawienia tego. Jeśli to TRIM był przyczyną, to Windows 7 i Windows 8/8.1 zachowują się dosyć podobnie. Czasem problemy powodują również opcje oszczędzania energii, ale to raczej nie w tym przypadku. W każdym bądź razie - za jakiś czas proponuję ponowić test, ale prędkość zapisu ~130 MB/s dla tego dysku w wersji 120GB jest OK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...