Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zdenio

Internet po kablu a karta sieciowa

Polecane posty

Witam,

mam pytanie związane z połączeniem sieciowym po kablu.

Po pierwsze - czy długość kabla wpływa w jakikolwiek sposób na siłę sygnału? Router jest 10 metrów od komputera, dlatego będę chciał wykorzystać kabel 10-metrowy.

Po drugie - czy karta sieciowa ma duże znaczenie w przypadku podłączenie przez kabel? Czy taki model będzie w porządku: http://www.agito.pl/karta-sieciowa-tp-link-tg-3269-89-526971.html?cid=3027?

Ogólnie rzecz biorąc - teraz używam zewnętrznej karty z antenką. W pokoju odbieram tylko połowę sygnału. To znaczy, mam prędkość pobierania max. 2,5Mbps, a w salonie (przy routerze) jest już 5Mbps. Czy po podłączeniu kablem mogę liczyć na pełny sygnał, czy raczej się rozczaruję? Chodzi tu przede wszystkim o stabilne połączenie do stremowania.

z góry dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wez dluzszy kabel (ok 11-12 m), bo wplywem zimna/ciepla kabel moze sie kurczyc/rozszerzac

2. Karta wbudowana w plyte glowna wystarczy, nie trzeba kupowac zewnetrznej

3. Po kablu bedziesz miec duzo wieksza predkosc, poniewaz sygnal nie bedzie zaklocany jak to jest w przypadku WiFi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale - odnośnie punktu drugiego - chodzi mi w tym przypadku o to, czy sam model karty ma znaczenie. Tej podłączanej do płyty głównej. Bo obecnie mam taką stockową, która była w płycie głównej, dołączona. I nie wiem czy kupując kabel nie kupić od razu nowej karty sieciowej, nieco lepszej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kartą z płyty Asrock P67 Pro3. Otóż, kiedy ją zamontowałem - monitor nie działał... Tzn. może karta graficzna. W każdym razie - monitor w ogóle nie odbierał sygnału. Wyjąłem kartę sieciową i wszystko działa po staremu.

Czym to może być powodowane? Wadliwa karta sieciowa? Czy zasilacz nie wyrabia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee... OK, no to wychodzi na to, że ja czegoś nie zrozumiałem wcześniej :P Więc to NIE jest zintegrowana karta, tylko zwykła. Wychodzi na to, że moja płyta główna nie ma zintegrowanej karty sieciowej, bo wejścia nie widzę.

Ale problem cały czas aktualny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, głupi jestem... No jasne, że jest wejście. Nie wiem gdzie miałem oczy.

W każdym razie - i tak jest problem tongue_prosty.gif Podłączyłem kabel do PC i do routera. Wykrywa mi połączenie. Mam tylko pytanie - co jest nazwą użytkownika? Nigdy nie miałem z tym do czynienia przy łączeniu bezprzewodowym. Wykrywało połączenie, wpisywałem hasło i już. A tu prosi o jakąś nazwę użytkownika. Wpisuję nazwę połączenie bezprzewodowego ("UPCXXXXXXX", X to numerki), ale to nie to.

Próbowałem też zostawić puste pole użytkownika i hasło admin, ale nie weszło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...