Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Holy.Death

Rozwiązany: Pionowe paski podczas gry

Polecane posty

Problem jest następujący: po kilku(dziesięciu) minutach gry (np. w Shadow of Mordor, Civilization: Beyond Earth, czy ARMA 3) pojawiają się pionowe paski po czym aplikacja się zawiesza (czarny ekran). Po czymś takim na pasku zadań widoczny jest ostrzegawczy trójkąt. Najciekawsze jest to, że komputer w większości przypadków spełnia nawet wymagania rekomendowane.

System operacyjny: Windows Vista 64-bit.

Procesor: Intel Core i5-3470 CPU 3.20 GHz.

RAM: 8 GB.

Karta graficzna: AMD Radeon HD 6900 Series,

Płyta główna: ASRock B75 Pro3.

Zasilacz: Stealth X Stream 2, 500 W.

Wiem z przeszłości, że oznacza to problem sprzętowy. Nie wiem jednak, jak określić co dokładnie szwankuje. Czy istnieje możliwość zdiagnozowania problemu, żeby było wiadomo jakiego ewentualnie zmiennika szukać? Wcześniej problemy dotyczyły zarówno płyty głównej, jak i karty graficznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma komunikatu. Nie da się nań nawet kliknąć. Po prostu jest na pasku w rogu.

Podgląd zdarzeń zawierał następujące informacje:

Identyfikator zdarzenia: 4104

Źródło: Display

Sterownik ekranu amdkmdap przestał działać, ale odzyskał sprawność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wskazywałoby na kartę graficzną. Na początek spróbuj może przeinstalować sterowniki na najnowsze. Jak nie pomoże, to (jak masz możliwość) sprawdź, czy na innym komputerze ta karta sprawia podobne problemy.

Zmierz też temperatury (np. programem HWMonitor) podczas gry - może się przegrzewa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnim razem temperatura była w okolicach 80 stopni. Spróbuję zainstalować najnowsze sterowniki, ale już teraz chciałbym spytać, jakie byłoby dobre ulepszenie do tego zestawu (tzn. karta graficzna). W cenie około 1500 złotych (plus minus). Komputer służy jako maszyna do grania, więc chodzi o to, żeby nowa karta posłużyła z pięć lat i była w stanie uciągnąć nowości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Yojo 2 przeinstaluj sterowniki na najnowsze, a jeśli to nie pomoże to wyczyść kartę graficzną i sprawdź temperatury. Niestety Radeony są "cieplejszymi" kartami i jeśli są zakurzone potrafią się nieźle grzać. Szczególnie, że jest to układ sprzed kilku lat.

Jeśli problem będzie dalej występował a temperatury będą w normie (musisz zobaczyć który model masz dokładnie z serii HD 6900 i sprawdzić testy sprzed kilku lat), to postaraj się wymienić z kimś na karty graficzne i zobacz jak rozwinie się sytuacja.

Jeśli chodzi o wymianę grafiki to bardzo dobre są wypuszczone ostatnio GeForce z serii 900. W tej cenie można spokojnie kupić niereferencyjny GTX 970. Z tego co wiem to jest na nie obecnie bardzo duży popyt przez co cena jest trochę sztucznie zawyżona i za jakiś czas uda się kupić go taniej. Warto poczekać również na modele z większą pamięcią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nowej karty, to obecnie do 1500zł najlepszą propozycję stanowi GTX970, np. Zotac (przeciętne chłodzenie, 5 lat gwarancji), Gigabyte (niskie temperatury, głośna praca), ASUS, MSI (lepszy balans między temperaturami a ciszą)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem kartę graficzną GeForce GTX 970 4G MSI, ale w menadżerze urządzeń wyświetla mi się "Standardowa karta graficzna VGA". Karta jest niewłaściwie podłączona, czy po prostu trzeba zainstalować najnowsze sterowniki (mam także maksymalną dostępną rozdzielczość maksymalną 1600 x 1200)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...