Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gwynnbleid

Następcy Windiows XP i ich kompatybilność ze starzymi grami

Polecane posty

Również planuję przesiadkę z XP i mam jedno zasadnicze pytanie: Jaka jest różnica w kompatybilności ze starszymi grami? To znaczy, czy któryś z tych systemów ma pod tym względem przewagę? Może orientujecie się jakie gry mogą mieć problemy z odpaleniem? Z góry dzięki za odpowiedź!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy nowszy system(w tym XP) ma tzw. tryby zgodności.Na przykład Windows 8 ma tryby zgodności z różnymi wersjami W7(czysty i po service packu 1),Vistą czy właśnie XPkiem.Jedyna gra jakiej nie mogłem,ni cholery,odpalić na Windowsie 8.1 to Kohan 2 Kings of War(taki RTS z 2004).Za to na W7 ta gra włączyła się bez wachania.Jak chciałem zagrać w starsze gry na MsDOSa(np. Rayman)to pobierałem programik DOSBOX.I problemu dużego(albo w ogóle) nie miałem ze starymi grami wydanymi na Win95/98,często wystarczy dać odpowiedni tryb zgodności i finito.

Chyba że czegoś nie zrozumiałem/nie podałem to mnie poprawcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykłady gier, które mam i które nie działają pod Windows 8:

- Panzer General 2 - pochodzi z ŚGK;

- Master of Orion 2 - również z ŚGK.

Teraz coś bardzo starego, ale przeznaczone pod Windows (95), które nie działają pod Win 8:

- Wing Commander III: Heart of the Tiger - wersja pudełkowa;

- Wing Commander IV: The Price of Freedom - wersja pudełkowa.

To tylko przykłady, ale pokazujące, że ze wsteczną kompatybilnością nie jest wcale tak różowo. :icon_sad:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety 16-bitowe instalatory nie będą działać na 64-bitowych Windowsach.

Wyjścia są dwa:

- VirtualPC / VMWare + Windows 9x/XP lub DOSBox (w zależności od tego pod jaki system jest gra)

- zakup przystosowanej wersji na GOG-u lub Steamie

Czasami pozostaje jedynie ta druga wersja, w przypadku, gdy instalator odwołuje się do zamkniętej listy sprzętu/softu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, internet mnie nastraszył, bo wpadłem na artykuł, w którym ktoś stwierdza, że miał problemy z odpaleniem nawet Fallout: New Vegas... Jeszcze jedno pytanie: czy można jakoś określić, do którego roku wydania gry nie powinny mieć problemu z ruszeniem na Win 8.1?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

New Vegas działa poprawnie na Win 8.1, choć istotnie trochę ludzi raportowało problemy. Najczęściej problemem jest brak bibliotek DX 9. Szybkie rozwiązanie znajdziesz tu, lepszym rozwiązaniem jest doinstalowanie DX 9, bo to rozwiązuje również większość problemów z innymi grami.

Tak jak napisał yojo reguły nie ma. Są bardzo stare gry, które działają bez problemów (np. wszystkie Fallouty oraz gry na silniku Infinity), a są i nieco nowsze od nich, które nie działają, jak np. Original War (chyba, że już to poprawili).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...