Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mocin

Problem z temperaturami i5 3570k

Polecane posty

Witam,

Niedawno zakupiłem chłodzenie SilentiumPC Fortis 2 XE1226 i po zamontowaniu go niepokoją mnie temperatury procesora. Nie wiem czy po prostu źle założyłem cooler czy tak już jest, ale po 10 minutach w Prime95 na priorytecie 10 i teście smallFFTs temperatura rdzeni dochodziła do 77 stopni. Moim zdaniem jest to bardzo dużo, bo widziałem w internecie pełno screenów ludzi co na podkręconym do 4,5 mieli max 60 stopni. Pastę nakładałem metodą rozprowadzenia, a pasta to Cooler Master E1 IC Essential. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale podczas montażu coolera strasznie się "ślizgał" po procesorze i musiałem go co chwilę prostować, a po zamontowaniu gdy postawiłem komputer pionowo to zauważyłem, że górna część coolera trochę odstaje. Jak dotykałem palcem to mogłem docisnąć tak jakby było trochę luzu, ale zaraz z powrotem się odchylał jakby pod wpływem ciężaru samego coolera. Wszystko zrobiłem tak jak w instrukcji montażu, a śrubki ze sprężynami trzymające sam cooler dokręciłem na tyle na ile się dało. Nie wiem o co chodzi, męczę się już tymi temperaturami 3 dzień i powoli zaczynam żałować, że kupiłem to chłodzenie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...