Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Stoki

Dysk i partycje

Polecane posty

A więc zainstalowałem windowsa 8.1(nigdy wcześniej nie instalowąłem windowsa), i stworzyłem partycję 60gb na system, zaznaczyłem ją i kliknąłem dalej(mam dysk 1Tb). Lecz jak się okazało mam teraz jeden dysk lokalny C na nim windows, 60gb miejsca, a nie mam D z pozostałym miejscem. Zakładam, że zrobiłem coś źle przy instalacji, jest jakiś sposób żebym miał ten dysk D z pozostałym miejscem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierać przy instalacji programu ścieżkę na E. Z zastrzeżeniem, że niektóre programy/aplety nie zainstalują się na partycji innej niż windowsowa.

Przenoszenie programów z partycji systemowej w inny sposób niż przez reinstalację jest w większości przypadków możliwe, acz niewskazane (i czasowo tak średnio opłacalne).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu przy instalacji podajesz inną ścieżkę i tyle. Program files i Plików programów z partycji systemowej nie usuniesz, bo siedzi tam kilka systemowych programów. Te, które systemowe nie są możesz odinstalować i zainstalować na drugim dysku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie. Można to ustawić domyślne położenie Program Files przed oraz po instalacji systemu (wymaga to grzebania w rejestrze lub bawienia się WAIK i może być to źródłem kłopotów), ale tak naprawdę to nie ma znaczenia, bo w przypadku prawie każdego programu można zmienić ścieżkę przy instalacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...