Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krzys6e

Fatalna wydajność komputera

Polecane posty

Witam, od dłuższego czasu mój komputer fatalnie radzi sobie z grami. Mój sprzęt:

Windows 7 64bit

GTX 460 768mb

Core I5-4440 3,1 Ghz

8 GB RAM

Gigabyte B85M-D3H

Zasilacz Corsair CX500

Jeszcze pół roku temu Assassin's Creed IV działał w rozdzielczośći 1440x900 na wysokich ustawieniach w stałych 40 FPSach. Po zmianie monitora i procesora (z Phenoma II x2@x4) ten sam Assasyn w rozdzielczości 1280x720 przy najniższych ustawieniach osiąga ledwo 20 FPS. (dodam, że ten Phenom straszliwie się przegrzewał i w sierpniu prawdopodobnie spalił mi płytę główną)

Dotyczy to wszystkich gier. Dziś zrobiłem format komputera, i po pierwszych testach problem nadal występuje (Testowałem PC na Shogunie 2 - kiedyś działał na b. wysokich, dziś na średnich się tnie).

Jakieś sugestie?

Edit: Zauważyłem też kolejny problem, chyba nie związany z tematem; proces avastsvc.exe zżera strasznie dużo procesora (20-50%)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem też kolejny problem, chyba nie związany z tematem; proces avastsvc.exe zżera strasznie dużo procesora (20-50%)

Jeśli jeden z procesów zżera połowę zasobów CPU, to raczej ma to wiele wspólnego z tematem. Najprościej byłoby poszukać czegoś mniej zasobożernego od Avasta, druga opcja - spróbowanie porad z tego wątku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Czyli szukamy dalej. Na początek rzeczy łatwe - sprawdziłbym, czy karta się czasem nie przestawiła w tryb x1 oraz czy nie brakuje jakichś sterowników. Kolejna opcja - te gry chyba korzystają z PhysX, więc możliwe że zamiast z karty idzie on z CPU, co zbyt dobre nie jest. Następna - obiło mi się o oczy, że nowsze sterowniki nVidii na którymś ze starszych modeli skutkują niższą wydajnością, ale nie mam pewności czy dotyczy to 460-tki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...