Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

idiotofsuburbia

Problem z uruchomieniem systemu po wymianie płyty głównej

Polecane posty

Witam, wymieniłem płytę główną z MSI K9N Neo na MSI B85M-E45 oraz kilka innych podzespołów (ram, procesor, zasilacz). Dysk twardy został ten sam, niestety po wymianie windows 7 nie ładuje się. Komputer załącza się, można wejść do biosu, ładuje się menu

"Windows failed to start. A recent hardware or software change might be the cause. (...)

- Launch startup reapir (recommended)

- start windows normally"

Żadna z tych opcji nie przynosi żadnego skutku, w pierwszym przypadku reset komputera w drugim bluescreen.

Czytałem podobne tematy i wiem, że można to załatwić formatem albo naprawą przy pomocy płytki z windowsa. Niestety posiadam stary napęd DVD którego moja płyta główna nie obsługuje (tylko sata i usb). Przez co również nie zainstalowałem sterowników z MSI.

Jedyne co udało mi się zrobić to zbootować ubuntu z usb, ale nie mam pojęcia jak z poziomu ubuntu wgrać sterowniki lub cokolwiek tu naprawić.

Dlatego proszę Was o pomoc, może macie jakieś pomysły jak odpalić windowsa na nowym sprzęcie bez cd roma smile_prosty.gif

Dodam jeszcze tylko, że chwilowo nie mam dostępu do starej płyty głównej.

Pozdrawiam

Aktualna konfiguracja komputera

Płyta główna: MSI B85M-E45

Procesor: Intel Pentium G3258

Ram: GOODRAM DDR3 Play 4GB

HDD: WD Caviar Black 750GB

Grafika: GEFORCE GTS 250 1GB DDR3

Zasilacz: Thermaltake Smart SE Modular 530W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem się obejdzie bez reinstalki. W przypadku Windowsa 7 udaje się to nawet dosyć często, tylko wymaga grzebania.

Jeśli nadal masz starą płytę główną, to najprostszą opcją będzie użycie narzędzia sysprep. To, co musisz zrobić, to uruchomić kompa na starej konfiguracji i użyć tego narzędzia tak, jak jest to opisane tutaj.

Jeśli system na starej płycie nie działa, to możesz spróbować użyć ostatniej znanej dobrej konfiguracji.

Jeśli nie masz starej płyty lub powyższe nie pomogło, to możesz spróbować wystartować system w trybie awaryjnym (w tym trybie system używa innych sterowników, więc może pójdzie). Jeśli tak, to wszystko powinno dać się naprawić przez zainstalowanie poprawnych sterowników w Menedżerze urządzeń. Jeśli nie, to czytaj dalej.

Do kolejnych opcji potrzebujesz czegoś, z czego możesz zbootować środowisko odzyskiwania (może być pendrive przygotowany jak wyżej). I tak (raczej próbowałbym rozwiązań w tej kolejności, którą podałem):

1. Możesz spróbować automatycznej naprawy.

2. Możesz spróbować wgrać odpowiednie sterowniki z pomocą narzędzia DISM (to narzędzie co prawda służy do czegoś innego, ale czasem działa).

Jest jeszcze jedna możliwość, ale w tej chwili nie mogę jej znaleźć i jest dosyć hardcore'owa (wymaga grzebania w rejestrze systemu, który nie działa). Jak będzie to konieczne, to poszukam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...