Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RetX

Przegrzewający się procesor, choć to nie możliwe.

Polecane posty

Mam problem w grach, mianowicie przy bardzo wymagających graficznie grach tj. GTA IV, GRID Autosport, Deadpool itp. po około 30 minutach grania komputer się zawiesza. Ciekawostką jest fakt, że w CS:GO czy LoL'a bądź ETS2 mogę grać bez endu na maksymalnych ustawieniach. OCCT przy teście Power Supply pierwsze 5 minut jest super, a potem na przestrzeni kilku sekund test się wyłącza ponieważ temperatura na core0 wzrasta o 40^C! w 5-10 sekund. Co jest faktyczną przyczyną? Za słaby zasilacz? Problem w pamięciami RAM? Czy faktycznie ten procek?

Sprzęt mam taki:

Płyta główna: Gigabyte GA-890FXA-UD7

Grafika: Gigabyte GeForce GTX 560 Ti

Dyski: Seagate ST3500413AS ATA Device (SATA)

Seagate ST3250318AS ATA Device (SATA)

Maxtor 6Y160M0 ATA Device (SATA)

Procesor: AMD Phenom II X6 1090T

RAM: 8,00GB 4x2GB Kingston HyperX 1600, ale ustawione na 1333

Zasilacz: OCZ modXstream 700W

Chłodzenie: jeden wentylator z przodu obudowy przy dyskach, zasilacz na dole przy koncu obudowy, wiatrak 23cm nad procesorem (wywiewa na góre z obudowy), na procku SilentiumPC Fortis pierwszej generacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jest jaki jest (może nie wybitny, ale ok), ale to raczej nie on. Skoro temperatura rośnie tylko na jednym rdzeniu, to podejrzenie pada na źle zamontowane chłodzenie procesora (być może nie przylega dobrze w miejscu, gdzie jest ten feralny rdzeń) lub uszkodzenie procka (lub czujnika temperatury na rdzeniu).

Możesz spróbować zdjąć chłodzenie, wyczyścić wszystko z pasty, sprawdzić, czy coś nie jest odkształcone i ponownie założyć chłodzenie. Jeśli nie pomoże, to by trzeba było przetestować procek na innym kompie, żeby mieć pewność, czy to on, czy nie.

Co do napięcia, to czujniki na płycie nigdy zbyt dokładne nie były. Dodatkowo skoki są na linii -12V, która też jest raczej traktowana po maczoszemu. Napięcia do sprawdzenia miernikiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, natomiast ta temperatura rośnie, równo na wszystkich rdzeniach, w pierwszym poście opis był nie dokładny. Postaram się do jutra wymienić pastę na procesorze, sprawdzić te wgniecenia, zamontować też chłodzenie, aby idealnie przylegało, ale co jeżeli to nie pomoże? Wtedy trzeba koniecznie zrobić test procka na innym sprzęcie, bo nigdzie nie mam takiej możliwości...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na daną chwilę, niestety nie posiadam pasty, jak i nie mogę jej kupić, to też proszę o nie zamykanie tematu. Po 10 listopada przedstawię odpowiedź czy to pomogło, jeżeli nie wspólnie z pewnością znajdziemy rozwiązanie, które w przyszłości pomoże użytkownikom z podobnym problemem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...