Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

M44ster

Trzy piknięcia, martwy monitor, zero rozruchu

Polecane posty

Witam smile_prosty.gif. Zwracam się do was z problemem, który uniemożliwił mi korzystanie z mojego kochanego PCta ;x . Włączyłem go dziś bez problemu, po czym na jakiś czas wprowadziłem w stan uśpienia. Po ponownym włączeniu nie działał mi monitor, więc komputer wyłączyłem przyciskiem po czym ponownie go włączyłem. Wtedy płyta główna wydała z siebie pięć piknięć, a na malutkim wyświetlaczu mojej mobo ASRock P67pro3 wyświetla się 'P9' . Od tego momentu nic innego sie nie dzieje. Za każdym razem to samo. Zero rozruchu (klikam guzik i komp wyłącza się w tej samej sekundzie), monitor zachowuje sie jakby nie był nawet podłączony. Dodam, że z monitorem miałem problemy od roku, często szwankował ale zawsze szło go jakoś spowrotem nastawić. Sprzęt mam stosunkowo nowy. Najstarsza jest chyba karta graficzna, którą mam od 2 lat. Dlatego też martwię się, że gwarancja się już raczej skończyła ;\.. Myślałem też o tym, że to wina dysku ale wtedy raczej monitor by zareagował na włączony komputer. Liczę na waszą pomoc :c Nie mam już ambicji na składanie nowego kompa. Z góry dziękuję za pomoc ;x.

Spec:

Mobo-ASRock p67pro3

GPU- Gigabyte radeon HD 6850

CPU- Intel Core i5 2500k

ram- Kingston HyperX DDR3 1600MHz 8GB

zasilacz- ModXStream Pro 600W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy płyta główna wydała z siebie pięć piknięć, a na malutkim wyświetlaczu mojej mobo ASRock P67pro3 wyświetla się '9P' .

Odczytaj ten kod raz jeszcze, bo 9P pojawić się nie może. Ten wyświetlacz pokazuje hexy, więc P tam nie powinno wystąpić.

A tak poza tym na pierwszy rzut jak wyżej - do sprawdzenia karta graficzna. Na początek spróbuj ją wyjąć, przeczyść styki i włóż ponownie. Poza tym warto sprawdzić, czy na innym wyjściu będzie podobnie (zwłaszcza jeśli używasz HDMI).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej wyjąłem kartę, przeczyściłem troszeczkę i włożyłem spowrotem. Komputer zachował się troszkę inaczej, bo monitor zareagował i nie było piknięć ale cały czas nie było rozruchu + black screen. Zrestartowałem i znów to samo co wcześniej.. i wybaczcie poprawka- komunikat to nie 9P tylko P9 napewno nie były to dwie cyfry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hexy, nie cyfry. Hexy to cyfry + wartości A-F. W instrukcji do płyty masz wyjaśnione co oznaczają odpowiednie kody (instrukcję znajdziesz również tu)

A tak poza tym w tytule napisałeś

Trzy piknięcia

a w samym poście otwierającym

pięć piknięć

Więc która wersja była prawdziwa?

Sprawdziłeś co się stanie, gdy podłączysz monitor do innego wyjścia na karcie?

Z pozostałych rzeczy sprawdź co się stanie, gdy całkowicie odłączysz komputer i monitor od prądu i następnie je podłączysz i włączysz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj faktycznie przepraszam za błąd. Pięć piknięć to wersja poprawna. Niee nie sprawdzałem. Nie mogę podłączyć monitora do innego wyjścia na karcie niestety. Moge tylko do jednego. Poza tym jestem teraz poza domem, gdyż wyjechałem się kształcić, więc będę dopiero w weekend w domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...