Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majster24

Rozwiązany: Spadki fps w grach

Polecane posty

Witam smile_prosty.gif

Mam bardzo frustrujący problem. Otóż gdy gram przypuśćmy w BF4 na nie ważne jakich ustawieniach graf. (czy to niskie czy ultra czy full hd czy hd) mam spadki fps. Dokładniej gram w 60fps i po 3-4 min nagle fps zwalnia na 10 sek do 10-20 i potem wraca do normy, apotem sytuacja się powtarza. Tak samo jest w przypadku BF3. Zauważyłem również, że te spadki występują tylko podczas gry sieciowej (na singlu lub grach typu Skrim ten problem nie występuje). I mam pewne przypuszczenia, że te spadki mogą powodować ramy gdyż ostatnio spalił mi się w starym PC i te ramy są właśnie z tamtego komputera. I tu nasuwa się pytanie, czy mogły one zostac lekko uszkodzone przez co teraz powodują nie stabilną pracę komputera? Zauważyłem również, że podczas spadku fps CPU zwalnia z 3,5 GHz do 1,5 GHz, i sam nie wiem co to powoduje(wystepuje to nie zależnie czy jest włączony C&Q[Cool&Quiet] czy wyłączony)... Dysk przeskanowałem HD Tunem i nie wykrył żadnych badów, a w zakładce health jest wszystko OK. Chciał bym was prosić o pomoc, gdyż już nie mam do tego siły, przeszukałem już połowę googleów w tym temacie i żadne z tam znalezionych rozwiązań nie podziałały (albo podziałały prz np. 4 dni i problem wracał). Z góry dziękuję wink_prosty.gif

-----------------------------------------

Moja specyfikacja:

CPU: AMD FX 8320 3,5 GHz

GPU: GTX 760 Gigabyte 2Gb

MOBO: AsRock 970 Extreme 4

PSU: XFX 550 W

BUDA: ZALMAN Z3 PLUS

RAM: 6Gb

HDD: SAMSUNG HD502HJ

---------------------------------------------

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro spada taktowanie to na 99% coś się przegrzewa - albo procesor (HWMonitor powinien podawać jego temperaturę), albo sekcja zasilania na płycie głównej (tej temperatury nie zmierzysz, pozostaje danie nawiewu na sekcję i sprawdzenie, czy to daje jakieś rezultaty)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor w idle ma 30-35 stopni w stresie dochodzi do 69 (hehe). A jeżeli to sekcja zasilania się przegrzewa i po "schłodzeniu" jej dalej to nic nie da to podchodzi to pod wadliwy produkt i można będzie płytę oddać na gwarancję?

@EDIT:

Dodam również, że te temp są nie stabilne, non stop skaczą np. najpierw jest 26 za 1 sek 35 za nast. sek 39 a za nast. sek 19 stopni...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W następnym tyg. będę zmieniał ramy i kupuje nowy cooler na CPU... przy okazji całego kompa przedmucham i zobaczymy...pozostaje mi się modlić o to, żeby te spadki powodował za słaby cooler na procku (aktualnie boxowy) tongue_prosty.gif

Zauważyłem teraz, że podczas spadków fps użycie karty graficznej tez spada ( w BF4 na ultra z 60% do 20%) ale zegary karty graficznej się nie zmieniają... max temp karty to 60 stopni

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok chłodzenie zamówione, przyjdzie w środę lub w czwartek więc jak zamontuje i po testuję to dam znać czy problem ustąpił czy dalej to nic nie dało ;)

A tu macie link do chłodzenia jakby ktoś był ciekawy:

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-hr-02-macho-black-white-fm1-am2-am3-am3-lga775-lga1150-lga1155-lga1156-lga1366-lga2011-tr131-517030/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...