Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CahirMawrDyffryn

Komputer i odgłosy

Polecane posty

http://youtu.be/z7702f8Wcc0?t=1m25s

Zamieszczam powyżej bardzo ważny dla wyjaśnienia problemu filmik.

W zasadzie tylko to co na filmiku słyszycie jest problemem- ten dźwięk!

Nie wiem co to. Dysk jest wg. SMARTA dwoma programami ok. Więc na kolejny ogień idzie zasilacz.

Początek sierpnia. Komputer przegrzewał mi się bo był zakurzony. Pewnego razu grając w CoH2 z procesorem w temperaturze ok. 76 stopni (max. temp wg. prod.- 74) i 86 stopni grafy zaczął z komputera wydobywać się dziwny odgłos. Nigdy wcześniej go nie było. A teraz się pojawił. Wówczas spadły klatki na sekundę oraz słabo ogarniała gra (na przykład nie zawsze wykrywała że na przykład klikam na Tygrysa, albo na drużynę piechoty)

Komputer został wyczyszczony kilka dni później. Jako tako ale jednak. Temperatury w normie. Nie przegrzewa się. Problem dziwnego odgłosu występuje nadal.

Krótkie FAQ o odgłosie:

-Gdzie, co jak?

-Nagrywałem telefonem Samsung Galaxy Young położonym na obudowie komputera.

Rozłożenie od góry jadąc: Samsung Galaxy Young->obudowa->zasilacz->procesor->karta graficzna

-Kiedy pojawia się ten odgłos?

-Przy graniu. Czas do pojawienia się różny. Po dwóch godzinach TESVSkyrim, CoH2 czy Diablo III- jego pojawienie się to pewniak.

-Czy jest coś co nasila ten dźwięk gdy on występuje?

-Zaczęcie się czegoś nowego w pracy komputera. Wczytywanie strony, wczytanie zapisu w Skyrimie lub jego stworzenie, przesunięcie się z punktu A do punktu B na minimapie w CoH2 na przykład.

-Kiedy znika?

-Po wyłączeniu komputera. Jeśli zrestartuję- i tak jest dalej.

-Czy w stanie spoczynku też się pojawia problem?

-Tylko gdy ten dźwięk się pojawi na dobre. Początkowo tylko przy pracy w grach.

-Zasilacz?

Tracer Highlander Silent 500W ATX 2.0

INNE:

-Dwa tygodnie temu miałem pierwszy w życiu BSoD

-Od czasu błędu program HWMonitor nie podaje temperatury dysku, podobnie program HD Tune Pro. Tylko program CrystalDyskInfo ją podaje.

-Komputer pracował nawet w temperaturze karty graficznej 100 stopni i procesora 80-90 przez około 2-3 miesiące. OBECNIE TEMPERATURY SĄ OK!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...