Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pantq

critical process died windows 8.1

Polecane posty

Witam,

od 3 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem Windows 8.1.

Dnia dzisiejszego komputer bardzo mnie zaskoczył, gdyż wyskoczył mi niebieski ekran z błędem Critical Process died. Pc uruchamia sie ponownie po pewnym czasie, automatyczna naprawa nie działa.

Proszę o pomoc, nie wiem co robić to 1 taka sytuacja.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj uruchomić tryb awaryjny. Jeśli się uruchomi, to możesz spróbować użyć narzędzia przywracania systemu. Jeśli nie uruchomi się, albo uruchomi, ale przywracanie nie pomoże, to warto sprawdzić poprawność plików systemowych. Uruchom wiersz poleceń i w nim wpisz komendę

sfc /scannow

Zatwierdź i poczekaj na zakończenie sprawdzania. Potem sprawdź, czy system działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z prostszych rozwiązań - możesz odświeżyć system. Wiąże się to z koniecznością reinstalacji niektórych programów, ale same pliki i ustawienia użytkownika są bezpieczne. Jeśli to nie wchodzi w grę, to ja szczerze mówiąc nie mam pomysłu, który dałoby się przedstawić przez internet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po włożeniu cd z windows'em wyskoczył mi błąd 0x0000178. Windows oryginalny.

Po kolejnej próbie błąd 0x0000185.

Ów błędy wyskakują tylko z płytą CD. Bez płyty błąd to critical_process_died.

Po wielu próbach udało mi się sformatować dysk! Ale, nie chce się zainstalować nowy. Z komputera wydobywa się dziwny dźwięk.

Czy to może być wina dysku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dźwięki pochodziły z napędu i błąd wystąpił przy próbie instalacji z płyty, to odpowiedź nasuwa się sama - coś jest (lub było) nie tak z napędem. Spróbuj raz jeszcze. Sprawdź też, czy system uruchomi się, gdy odłączysz napęd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...