Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

AdoP

Rozwiązany: Problem Radeon R9 280 i płyta Asrock B85 Pro4

Polecane posty

Witam,

Z góry przeprasza jeśli piszę w złym dziale, ale potrzebuję pomocy. Zamówiłem w sklepie morele zestaw zaproponowany przez yojo2 w tym wątku http://forum.cdactio...1

Dziś otrzymałem zestaw. Przy uruchomieniu miałem problem z kartą graficzną - monitor nie widział sygnału. Komputer uruchomiłem kożystając z karty wbudowanej w płytę główną.

Po zdjęciu obudowy okazało się, że karta graficzna jest tylko przykręcona do obudowy a nie jest wciśnięta w slot. Na dodatek wyglą to tak jakby karta była za duża tzn. po przykręceniu nie ma możliwości wsiśnięcia jest w slot.

Czy to może być spowodowane złym montażem, czy może karta graficzna nie jest kompatybilna z płytą główną i obudową?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie mogłoby to być spowodowane złym montażem, ale musiałby to być naprawdę ekstremalny przypadek, bo pozycja śrub mocujących płytę główną do obudowy jest ustandaryzowana i raczej ciężko jest je zmontować niepoprawnie. Jeżeli tylni panel płyty głównej znajduje się na swoim miejscu (czyli pasuje do otworu w obudowie), to wszystko powinno być ok. I ciężko mi sobie wyobrazić, w jaki sposób możesz przykręcić kartę graficzną do obudowy bez wcześniejszego umieszczenia jej w slocie, tutaj masz przykładowe zdjęcie z karta graficzną umieszczoną w slocie. Jeżeli nic Ci ono nie podpowie, to chyba najlepiej będzie, jak pokażesz nam zdjęcie przykręconej do obudowy karty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Chyba poradziłem sobie z problemem. Karte odkręciłem i włożyłem jeszcze raz. Wlazła ale przy okazji wypadł ze szczeliny pomiędzy płytą główną o obudową mały kawałek plastiku ( w kształci litery "L"). Wyglądał jakby był odłamanyn Nie zlokalizowałem czy to część jakiegoś elementy składowego, czy może coś wpadło podczas montażu. Karte przykręciłem. Narazie działa. Jak dla mie są dwoe możliwości: albo montaż był niepełny, albo podczas transportu pudło z komputerem było mocną wstrząśnięte i spowodowało wysunięcie karty ze slotu.

Mam tylko jeszcze jedno pytanie. Po zainstalowaniu w systemie karta (Radeon R9 280) widnieje jako Radeon HD 7900 Series.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. To tylko jeszcze jedno pytanie. Po zainstalowaniu Win 7 (jeszcze nie zainstalowane sterowniki do karty graficznej) obraz wyświetlany był w rozdzielczości 800x600 i był na cały ekran monitora.Po zainstalowaniu sterowników do kartty ( ze strony Gigabyte) obraz wyświetlany jest w rodzielczości 1920x1080 ale nie zajmuje całego ekranu. W menu monitora jest zablokowana opcja ustawień obnrazu. Czy mam coś nie tak z ustawieniami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...