Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LiuKang

RAM w Lenovo y580-problem

Polecane posty

Witam. W skrócie opiszę sytuację. Laptop Lenovo y580- zaczął wyskakiwać blue screen itd. Odesłany do serwisu. Po MIESIĄCU otrzymany z powrotem. W koszulce wraz z protokołem i informacjami naprawczymi przysłano mi kość pamięci RAM. Laptopa kupiłem z 8 gb RAM. Stwierdziłem, więc że zapewne wymieniono RAM i przysłano wadliwą kość z powrotem. Dość mocno zdziwiłem się , kiedy okazało się iż w protokole napisane jest , że nie stwierdzono żadnych usterek i jedynie przeinstalowano system. Otwieram laptopa, a tam są tylko 4 GB. Wkładam więc tą przysłaną w koszulce kość i znów mam 2x4GB RAM. Włączam laptopa. Blue Screen- komunikaty dokładnie takie same jak przed wysyłką do serwisu. Czy to są jakieś żarty? Czy pomylono protokoły? Czy gwarancja nie obejmuje ewentualnej wymiany RAMU? NIe mam pojecia. W oczy z kolei rzuciło mi się, że obydwie kości różnią się od siebie-są innych firm, o innych numerach itd (ich zdjęcia poniżej). Nie jestem przekonany ale sądzę, że kupilem lapka z pamięcią RAM tej samej firmy, teraz zaś mam dwie różne. Teraz laptop działa jedynie , kiedy jest w nim RAM Ramaxel, zaś kiedy dorzucam Cruciala, który był w koszulce wszystko się sypie. W przypadku samego Cruciala też się sypie. Tak więc Crucial jest zepsuty, program do diagnostyki Ramu też dał mi tego potwierdzenie. I tutaj moje proste,szybkie pytanie- czy żeby 8gb sprawnie działało powinienem dokupić drugiego-takiego samego-Ramaxela? Dodam ,że niestety nie będę odsyłał tego znowu do serwisu, bo laptop jest mi bardzo potrzebny i nie miałbym go czym zastąpić znów na prawie 4 tygodnie. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

edit: Przy okazji prosiłbym o informację, gdzie mogę dostać taki RAM Ramaxel, bo widzę że jego dostępnośćjest praktycznie zerowa, może ktoś wie. Jeśli zaś nie wie to prosiłbym o radę jaki RAM 2 x 4gb byłby odpowiedni do tego laptopa i możliwie jak najtańszy (oczywiście jakościowo nie jakiś odpad) Sorry, że się tak rozpisałem, mam nadzieję, że ktoś raczy to przejrzeć i udzielić mi rady.

post-295745-0-47473800-1411592213_thumb.

post-295745-0-34942400-1411592369_thumb.

post-295745-0-49483900-1411592451_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...