Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

vimes

Laptop z dnia na dzień zamulił.

Polecane posty

Mam problem z laptopem, z dnia na dzień całkowicie stracił wydajność. Już po uruchomieniu w czasie przeglądania internetu zmiana karty zajmuje około 2 sekund, samo włączenie przeglądarki 3 razy tyle co poprzednio... To samo z grami, filmami, przeglądaniem folderów.

4-5 miesięcy temu zmieniałem pastę na procku i grafice i porządnie go wyczyściłem, ponieważ występował problem throttlingu w grach.

Defragmentacja w tym samym czasie co położenie pasty.

CCleanerem wywaliłem trochę procesów z autostartu, wyczyściłem logi, ale nic to nie dało.

Mam dostępne 3,5gb na systemowym i 2gb na drugim dysku, może mało, ale takie wartości utrzymywałem prawie przez cały czas użytkowania laptopa.

Podejrzewałem jakiegoś wirusa, tyle, że pełny skan w Avaście (nie wiem czy to dobry antywir) nic nie wykazał, a od 13 lat użytkowania komputerów żadnego nie złapałem, zresztą ostatnio nic podejrzanego nie ściągałem.

Odpaliłem zamiast Windowsa Kasperskiego 10 z płyty, pobrałem najnowszą bazę danych i zeskanowałem, ale nic nie znalazło, więc wirus odpada.

W menedżerze zadań mam stale użyte 1,9gb RAMu, jeśli coś robię skacze nawet do 3, a np. jeśli zmieniam kartę na nową pustą kartę użycie CPU skacze do 80%, czy to normalne?

Mój laptop to Asus i3-2330m, gt540m i 4gb ramu. Bardzo zależy mi na uniknięciu formatu. Jeśli nie Avast to czym innym przeskanować w poszukiwaniu wirusów?

Screeny z OCCT:

77678921290241914322_thumb.jpg

bez obciążenia

65789687347551482066_thumb.jpg

włączony test

Temperatury w normie, ale czy mi się wydaje, czy mam cały czas w 100% obciążony procek?

HD Tune Benchmark:

27830431984890060890_thumb.jpg

W czasie robienia error scanu w HDtune wywaliło mi:

00867717968548124018_thumb.jpg

W necie znalazłem filmik, co powoduje ten błąd:

Step 1 -- Why does the error occur

So what causes the error 0x0000007a? Consider, you have a large SATA hard disk for example 1 terabyte. When you put your computer to sleep or make it go into hibernation and then when you try to resume the computer, SATA hard disk drivers require the SATA hard disks to be ready within 10 seconds. In case of a large SATA hard disk, it may take the computer a little longer than 10 seconds to be ready. Due to this, at times the resume operation times out and you receive an error and your computer restarts automatically.

Zalecają ściągnąć hotfix ze strony MS. Tyle, że ja mam dysk 500gb, poza tym błąd nie jest powiązany ze spadkiem wydajności.

EDIT: Ponowny error scan

98371105002189673077_thumb.jpg

W HDtune zakładka "Health" jest pusta i nie mogę tam nic kliknąć. Ale zakładam, że to nie wina dysku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W HDtune zakładka "Health" jest pusta i nie mogę tam nic kliknąć

Możesz spróbować HDDScan lub CrystalDiskInfo, ale na Error Scanie widać jeden wadliwy sektor. Pierwszy poejrzany.

Jeśli nie Avast to czym innym przeskanować w poszukiwaniu wirusów?

Poza wirusami mogłeś złapać jakiegoś malware/adware lub inne ustrojstwo. Osobiscie do takich doraźnych skanów używam MBAM, SuperAntiSpyware, EEK, Adwcleaner.

PS. Niezły masz procek - (-1)% zużycia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...