Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Piotrekblue

Niska wydajność

Polecane posty

Witam.

Mam problem z komputerem. Wymieniłem niedawno komputer, zostawiłem tylko dysk oraz kartę graficzną.

Nowy zestaw:

i5 4690k

GF 9800GT

8GB Ramu

Dysk Samsung 320GB(kupiony używany, w HDtune jest napisane że ma przepracowane 1600 dni, czy jakoś tak)

AsRock H87 pro4

XFX 550W

Problem jest ogólnie taki. Gram w Minecrafta na paczkach modów FTB, po kliknięciu F3 jest napisane że jest tam około 50-100 FPS, ale gra się tnie. Takie leciutkie przycinki albo gdy stawiam blok to na niecałą sekunde zamarza mi ekran. Tak samo się dzieję z grą Company of Heroes z modem blitzkrieg. Tutaj natomiast w late game tak się tnie to wszystko, a gdy sprawdzałem wydajność ani karta ani procek na max obrotach nie działają.

Druga sprawa. Czasem gram i po jakimś randomowym czasie minimalizuje grę(w sensie samo się robi, nie że ja), czarny ekran, znowu działa ale nie w np 50 klatkach tylko 5. I to w każdej zaobserwowałem, od CS: GO do Planetside 2.

Nawet jeżeli wyłączę daną grę i uruchomię inną problem pozostaje, dopiero restart naprawia ten problem.

Temperatury są ok, nawet dysku. Karta max 60, procek ok 50 i dysk ma ok 30.

Pomocy, bo brakuje mi pomysłów po prostu. Czy to może być wina dysku? Ew. karty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a podaj model i moc zasilacza

Jest podany w pierwszym poście.

Pokaż zakładke Health dysku

Jak już poprosiłes o stan dysku, to nie czekaj kilka dni z dokonaniem oceny.

I kolejny temat umarł confused_prosty.gif

Dysk wykazuje 19 błędow w atrybucie BB (są to tzw. błędy nienaprawialne przez sprzętową korekcję błędów). Zazwyczaj nie jest on uznawany za krytyczny, ale jego wzrost może oznaczać problemy. Więcej o tych błędach tutaj.

Dla większego rozeznania możesz zapuścić Error Scan i benchmark. Podejrzewam, że dysk jest sprawcą zamieszania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek kilka założeń:

- cena energii: 70 gr/kWh

- czas działania w spoczynku: 7h

- czas działania pod obciążeniem: 2h

- pobór energii w spoczynku: 100W

- pobór energii pod obciążeniem: 250W

Miesięcznie wychodzi:

30 dni * (7h * 100W + 2h * 250W) = 36kWh

36KWh * 0,7zł/kWh ~= 25 zł

Oczywiście pobór energii jest oszacowany bardzo "na oko", ale chyba nie oczekujesz nie wiadomo jakiej dokładności, a przynajmniej będziesz miał jakieś pojęcie o kosztach.

PS Powiedział Ci już ktoś, że karta graficzna jest dosyć kiepsko dopasowana do procesora (jeżeli chodzi o wydajność)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...