Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KeepCrying

BSOD i artefakty

Polecane posty

Witam zacnych forumowiczów!

Od jakiegoś czasu mam dość irytujący problem: po kilkudziesięciu minutach (reguły, jak mi się zdaje, nie ma) pracy z komputerem pojawiają się cienkie paski artefaktów (na pulpicie, w przeglądarce ale, co dziwne, nie zauważyłem ich w grze), Google Chrome zaczyna mnie katować komunikatem "Niedobrze!", a od czasu do czasu występuje BSOD kodu 0x0000001A, Memory_Management.

Było tak przed formatem jak i jest teraz.

Próbowałem odinstalowywania, czyszczenia i instalowania innych sterowników od grafy, sprawdzania temperatur (w normie), CHKDSK w linii komend.

W tym momencie podejrzanym jest RAM. Postaram się potestować go jeszcze w Memteście.

Czy ktokolwiek spotkał się wcześniej z takim problemem? Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny.

EDIT: Mój sprzęt:

I5-2500K

Corsair Vengeance 2x4GB

OCZ ZS 550W

HD7870 z Catalyst 14.7 (wcześniej 14.4)

AsRock P67 Pro3 B3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę wybaczyć za odkopywanie tematu, ale przez ten czas testowałem sprzęt i oto moje obserwacje:

Problemy zaczynają się dopiero, gdy włożone są dwie kości RAM. Przez ostatnie dwa miesiące leciałem na pojedynczej kości 4GB i nie miałem absolutnie żadnych problemów. Gdy dokładam jednak drugą, po 15-20 minutach od odpalenia komputera zaczynają się pojawiać artefakty graficzne, przeglądarka zaczyna wywalać błędy (komunikaty "Niedobrze!" w Chrome), a po pewnym czasie także i BSODy. Karta graficzna nie wydaje się sprawiać żadnych problemów, temperatury także są w normie.

Czy powodem może być płyta główna? Za wszelką pomoc byłbym wielce wdzięczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...