Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rav10

Lenovo Y580 tragicznie wolny

Polecane posty

Tak jak w temacie. Lenovo kupiony kilka miesięcy temu (około 6?), jednakże do tej pory używany był tylko przez rodziców co polegało na sprawdzeniu onetu i wpisaniu wydatków w excela, mimo tego przy bardzo sporadycznym kontakcie potrafił irytować dynamiką działania, a w zasadzie jej brakiem. W ostatnim tygodniu wpadł w moje ręce i korzystanie z niego wiąże się z niesamowitą irytacją. Komputer jest strasznie wolny, pokusiłbym się o stwierdzenie, że zamula. W autostarcie wyłączyłem już niemal wszystko, bez widocznej różnicy. CCleaner też na wszelki wypadek był użyty.

Martwiące jest użycie dysku, które nierzadko sięga niemal 100%. Sprawdzane w menedżerze zadań... Jakiekolwiek rozwiązanie? Dzięki z góry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która wersja Y580? I jaki masz system?

Dyski w notebookach dosyć często są wolne. Sprawdziłbym ustawienia pamięci wirtualnej. Jeśli jest jej za mało, to system potrafi zamulić dysk samym jej rezerwowaniem i zwalnianiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego dysku - w desktopowym HDD rzekłbym "dysk ma kłopot z mechaniką". Nie wiem czy ta zasada odnosi się do laptopowych.

Jak sprawdzić, która to wersja?

Metoda najprostsza - poszukanie oznaczeń na laptopie.

Drugi sposób - HD Tune podaje model dysku oraz nr seryjny. Po tych danych ja bym spróbował namierzyć dysk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...