Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MagicznyRusek

Zawiechy systemu, czasami bios sie nie wczytuje

Polecane posty

Witam. Kilka dni temu przytrafił mi się dziwny problem. Dodam, że wszystko stało się z dnia na dzień, wcześniej nie było żadnych niepokojących objawów.

Do rzeczy: próbowałem włączyć komputer. Ten włączał się, jednak nie chciało dalej pójść, bo nie ładował się BIOS :s Nawet nie było dźwięku z głośniczka biosowego. Rozkręciłem więc komputer i wyjąłem z niego kartę graficzną. Nadal nic. Po wyjęciu pamięci RAM, głośniczek zaczął piszczeć. Włożyłem RAM z powrotem i komputer normalnie się uruchomił. Długo się nie nacieszyłem, gdyż po 30 minutach grania w Stalkera, komputer zawiesił się całkowicie i nie można było nic zrobić. Restart i ta sama sytuacja - bios się nie ładuje. Co może być przyczyną? Mam tylko podejrzenia, że to ta pamięć RAM, ale głowy nie dam.

Komputer:

CPU: Intel i3 2120

MOBO: Asus P61M-Le

PSU: OCZ Sxs2 600W

GPU: Radeon 6790

RAM: Kingston 1x4gb ddr3 1333mhz Cl9

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta może ogólnie nawalać, acz najpierw sprawdziłbym ten RAM (testy, "żonglerka") oraz wejścia, jak i samą klawiaturę. Poza tym zasilacz masz dobry, ale nawet taki może szwankować (gdy zaczyna wszystko świrować, można go podejrzewać).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klawiature sprawdzalem juz, dziala na innych kompach, czyli to raczej gniazdo w plycie glownej padlo. Ramy testowalem tylko tym windowsowym testem, no ale wszystko bylo ok. Sprawdze jeszcze zasilacz czy trzyna napiecia. Czy z taka usterka moglbym oddac plyte i ramy na gwarancje?(i jak to w sklepie opisac?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, wygląda to jak płyta, ale nie za bardzo jest jak to sprawdzić. Płyta ma polimerowe kondensatory, więc opcja, że to one odpada. Mogą być jakieś mikropęknięcia, ale tego w domu nie stwierdzisz. Najlepiej będzie chyba jak znajdziesz jakiś serwis, bo najlepszy sposób na sprawdzenie co jest nie tak w tym przypadku, to przekładanie części, a nie sądzę, żebyś miał drugi podobny zestaw.

Gdy całkowicie wyjmiesz RAMy, to co się dzieje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...