Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

Rozwiązany: Google Chrome - problem z czcionkami

Polecane posty

Mam problem z czcionkami występujący tylko w Google Chrome (w Firefox jest ok), więc nie sądzę, by był to problem brakującej czcionki w systemie. Najlepiej obrazuje to screen poniżej.

Problem występuje na wielu stronach, forach (w tym forum dobreprogramy), komunikatach w przeglądarce i rozszerzeniach do przeglądarki.

http://i.imgur.com/cPnBKvV.jpg

Próbowałem (bez zmian):

- reinstalacji przeglądarki

- przywrócenia systemu

- usunięcia ustawień przeglądarki (ustawienia domyślne), wylogowania z przeglądarki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używaj takich kolorów. Niektórzy używają ciemnej skórki i ciężko to przeczytać.

Pytanie, czy ten problem objawia się od zawsze, czy od ostatniej wersji?

Ostatnia wersja Chrome nieco zmieniła jeśli chodzi o renderowanie czcionek i stron, co u wielu osób objawia się problemami.

Rzeczy, które warto sprawdzić:

1. Sprawdzić co się stanie, jeśli wyłączysz flagę DirectWrite. By to zrobić w pasku adresu wpisz

chrome://flags/#disable-direct-write

i upewnij się, że DirectWrite jest wyłączone. W starszych wersjach może pomóc włączenie tej opcji.

2. Można spróbować uruchomić Chrome z przełącznikami

/high-dpi-support=1 /force-device-scale-factor=1

to również pomaga na część problemów z renderowaniem czcionek w ostatniej wersji Chrome'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używaj takich kolorów. Niektórzy używają ciemnej skórki i ciężko to przeczytać.

Nawet nie zauważyłem, to była przeklejka, dlatego.

Pierwszy sposób niewiele zmienił - czcionki są tylko odrobinę czytelniejsze, ale wciąż są inne. Inny krój, pogrubiony, a polskie znaki wyświetlane są innym fontem i są niepogrubione.

Drugie rozwiązanie nie zmieniło nic.

Problem istnieje od ledwie kilku dni. Nie pamiętam już czy to było po aktualizacji Chrome, ale pojawił się dość nagle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...