Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Misiek690

Dysk SSD zmniejsza transfer

Polecane posty

Mam problem z dyskiem SSD ADATA SP920SS 128 GB, obsługującym SATA III, który podłączony kablem SATA 6Gb/s do płyty głównej ASUS M4A88TD-V EVO/USB3, która również obsługuje ten standard SATA pracuje z prędkością 3GB/s. Kiedy poprzełączałem wczoraj kable z jednego portu do drugiego to przez jeden dzień pracował z transferem 6GB/s a dzisiaj jest znowu wolniejszy. Próbowałem podłączać ten dysk do różnych portów i dwoma różnymi kabelkami SATA 6GB/s a i tak nie przynosi to efektu. Najdziwniejsze jest to, że nawet gdy wymusiłem w BIOS'ie prędkość SATA 6GB/s to i tak ten dysk SSD zwolnił do 3GB/s. Oczywiście ustawiony jest tryb AHCI.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po tym jak przełączyłem tego SSD pod inny port i po reinstalacji sterowników do dysku przez Windows 7 znowu jest SATA 6GB/s i wyniki z AS SSD są takie:

3df7b1878e5938f0m.jpg

Ale to w dalszym ciągu nie rozwiązuje tego problemu. :/

Czy to możliwe, że Windows przestawia coś w rejestrze ? Jeżeli tak to co i jak ustawić tą wartość żeby wymusić tryb SATA 6GB/s dla tego dysku ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci tutaj nic nie pomogę , nie wiem o co może chodzić , zresztą tam szpece już się tym zajmują . Jednak na sata 2 praktycznie nie powinieneś odczuć różnicy w działaniu , masz identyczne czasy dostępu i szybkość na 4k , a to jest najważniejsze . Wyniki sekwencyjnego zapisu i odczytu to marketingowy pic na wodę , więc można pominąć .

Działanie na sata2 gdy ma się 3 , to nic fajnego , sam bym się wkurzył i szukał rozwiązania , ale nie jest to powód aby się wieszać .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat.

Ostatnio w programie Driver Booster odkryłem, że ten dysk SSD jest niby odłączony. Trochę to dziwne bo przecież mam na nim system z którego w tym momencie korzystam. Może w tym tkwi problem, że coś się przestawiło w systemie i przez to dysk działa w trybie SATA II mimo, że płyta główna i dysk obsługują SATA III. Ktoś wie co zrobić, żeby dysk działał z pełną prędkością ? Czy możliwe też że to wina rozładowującej się baterii na płycie głównej bo po ustawieniu i zapisaniu w BIOS'ie trybu SATA 3 wszystko jest OK do czasu gdy komputer jest wyłączony w nocy przez kilka godzin a an następny dzień, mimo, że tryb SATA 3 jest ustawiony w BIOS to ten dysk SSD i tak działa w trybie SATA II.

b224f25bcf27675b.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...