Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lech8

Wymuszona zmiana ip?

Polecane posty

Mam następujący problem. Między 20 a 2 w nocy pada mi internet. Zadzwoniłem do dostawcy, dostałem opieprz że mam wirusy, bo coś z mojej strony wymusza nadanie nowego IP w tych godzinach.. W sumie na 4 kompy w domu, tylko jeden czyszczę więc ok. Sprawdziłem, 2 czyste, na jedynm 24 malware, na drugim ponad 1000. Tyle z Malwarebytes, Avast nic nie wykrył. Przeskanowałem też Glary utilities, i z nudów Eusing free registry cleaner + Ccleaner. Nie wiem co jest źle, formatu na wszystkich komputerach nie zrobię bo nie mam pojęcia czy to nie jest coś w ustawieniach internetu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Profilaktycznie przeskanowałbym Adwcleaner i skanerem on-line te czyste komputery. Komp z 24 sztukami jw. i wyczyścić. Ten z 1000 odłączyć jak najszybciej od sieci, sformatować itp.

2) Po drugie, upewnić się, że na wszystkich kompach są aktualne firewalle itp.

Jaki provider, jaki modem/router? Bo takie coś może wskazywać na przejęcie routera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem adwcleanerem, teraz czyszczę eset online scannerem. Wieczorem zobaczę czy to coś dało. Pod routerem mam taki napis netgear n150 wireless modem router dgn 1000. Wcześniej miałem z Orange, od roku czy dwóch lat mam z innej firmy, router został ten sam. Jak sobie przypomnę od kogo to dopiszę. Z formatem jest ten problem że dziadek raczej się nie zgodzi, wolałbym jakoś inaczej to zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to alternatywą jest całkowicie wycięcie tego komputera z sieci (z rozsądnych).

Rozumiem, że rozmowa może być ciężka, ale przy tak zasyfionym blaszaku, to jedynym sposobem na to, aby wszelkie twoje wysiłki nie poszły na marne jest ograniczanie użytkownikowi praw (konto użytkownika bez uprawnień administracyjnych). Inna sprawa, że w przypadku jeśli systemem jest XP to jest trochę jak walka z wiatrakami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...