Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Corvus1

Brak reakcji monitora, komputer niepoprawnie działa

Polecane posty

Witam wszystkich. Piszę do was, ponieważ potrzebuję pomocy i porady.

Mam spore problemy ze swoim sprzętem ostatnio i teraz jestem kompletnie w kropce. Po wymianie dysku twardego komputer chodził porządnie, wszystko było normalnie... przez jakieś trzy dni.

Dzisiaj odpalam go ponownie, ale po ok. 10 minutach pracy zresetował się. Po tym czarny ekran zwykłego uruchamiania się pokazał, tylko że nic się nie działo, i dodatkowo pokazał mi wiadomość:

"Warning! Now System is in Safe Mode

Please re-setting CPU Frequency in the CMOS Setup"

O ile dobrze pamiętam i znam samego siebie, to nic nie majstrowałem ani nie było podkręcane na procesorze, ale no nic. Poszukałem poradnik i zrobiłem co trzeba, czyli ustawiłem opcję w BIOS-ie Przywróć ustawienia fabryczne. Po tym komputer się uruchomił normalnie... by po chwili się znowu zresetować. Teraz to nic nie działa. Znaczy się to jest tak: Włączyć się go da... i na tym koniec. Monitor nie reaguje, światełko nie mruga (To czerwone, zawsze przy uruchamianiu. Nie jestem specjalistą, ale to pewnie ma swoją nazwę) i tyle. Włączony jest, ale nie ma reakcji. Dodatkowo wspomnę, iż szukając porady znalazłem informację o zresetowaniu baterii, ale nie zrobiłem tego. Powód jest prosty - Bateria jest zbyt blisko karty graficznej i nijak się nie da jej ruszyć, a że jak wspomniałem specjalistą nie jestem, to wolę dmuchać na zimne. Jeszcze coś wyczytałem o zworce, jednakże też nie wiem co z tym zrobić, ponieważ tam są wystające takie dwa jakby bolce. Jeszcze mogę wspomnieć o jednym, co to mogą wszyscy uznać za kolejną przyczynę. Temperatury w środku były normalnie, nic się nie nagrzewało. Najwyżej temperatura jaka była podczas ciężkiej pracy (Typu granie) to jakieś 67-69 stopni. Mało tego, przez te trzy dni chodził normalnie, tylko dzisiaj coś nie styka. W danym momencie jestem w zupełnej kropce i tyle, dlatego proszę o pomoc.

Parametry mojego sprzętu

Dysk Twardy: WD Blue 500GB(Nowy po wymianie)

Karta Graficzna: NVidia Geforce 9500 GT 512mb

Pamięć RAM: DDR2 3GB 800 Mhz

System Operacyjny: Windows 7 Ultimate 64 bity

Płyta: GIGABYTE AM2 M61PME-S2 VGA

Procesor: AMD Athlon x 2 6400

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...