Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wojtasss

Rozwiązany: Problem z wykonywaniem poleceń

Polecane posty

Witam,

dzisiaj mój komputer zaczął się buntować przeciwko mnie, a robi to w następujący sposób:

Po uruchomieniu komputera, system działa sprawnie, ale po około 30 minutach - 1godzinie, nagle przestaje reagować na polecenia, tj. po kliknięciu jakiegokolwiek przycisku kursorem, komputer go podświetli (jak to bywa na ogół przy używaniu przycisków), ale nic się nie dzieje, nie ważne czy przycisk jest w oknie, na pulpicie czy na pasku zadań; nie ma reakcji. Dodatkowo w tym stanie komputera nie działają żadne skróty klawiszowe: Alt +F4, Ctrl + Alt +Delete, Windows + L, Alt + Tab.

Jedyne co mi pozostaje w tym momencie to restart komputera.

Poszperałem trochę w systemowym dzienniku zdarzeń i zauważyłem, że jeden z wielu błędów miał taką treść "W urządzeniu \Device\Harddisk0\DR0 wystąpił zły blok." , jako że dysk to najstarsza część mojego komputera (6-7lat) uznałem, że to on może być głównym winowajcą dziwnego zachowania systemu.

Niestety na samej diagnozie dysku się nie znam i nie wiem co mają mi mówić wartości różnych parametrów, więc podrzucam screena z CrystalDiskInfo i licze na waszą diagnozę czy wszystko z nim w porządku.

Z góry wielkie dzięki smile_prosty.gif

post-81103-0-50669500-1410187567_thumb.p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź, spróbuję tej metody, a format raz na jakiś czas nie zaszkodzi :P

Zastanawiałem się jeszcze, czy pozostałe parametry wskazują na jakieś większe zużycie tego dysku?

Bo właśnie zastanawiam się, czy nie kupić nowego dysku, CrystalDiskInfo podał, że dysk chodził 18774 godzin, to jest ponad 2 lata pracy :D Chyba zasłużył na odpoczynek. A miło dla odmiany założyć sobie jakiegoś SSD i dorzucić jakiś 1TB HDD :D Komputer upgrade'owałem w lutym, zostawiłem w nim między innymi stary dysk i chyba nadszedł czas dorzucić nowe dyski :)

Jeszcze raz dzięki za pomoc, a temat jest chyba do zamknięcia. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...