Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

topolowaty

Komputer się wyłącza gdy zostawi się go na dłużej

Polecane posty

Zostawiłem kompa żeby ściągnął większą grę na Steamie, po jakoś godzinie gdy sprawdziłem przycisk power migał a monitor pokazywał brak sygnału. Po ponownym włączeniu komputer uruchomił się w sekundę i był do wyboru użytkownik. Oczywiście pobieranie stało w miejscu. Dlaczego tak się dzieje? Da się jakoś wymusić żeby się nie wyłączał? To jakiś tryb oszczędzania energii?

edit: znalałem w panelu sterowania, że komputer przechodzi w stan uśpienia po 30 minutach. To normalne w Windows 7, że ta opcja jest ustawiona domyślnie? Wydaje mi się, że już kiedyś zostawiłem go na dłużej żeby coś ściągnął i nie wyłączał się sam, zostawiał tylko do wyboru użytkownika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz masz włączene uśpienie. Wejdź w panel sterowania -> opcje zasilania -> zmień ustawienia planu i tam przy opcji przełącz komputer w tryb uśpienia wybierz nigdy. A jeśli masz widok kategorii to panel sterowania -> sprzęt i dźwięk -> opcje zasilania i dalej to samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie, bo z tego co pamiętam zostawiłem go 2 razy na dłużej - przy pierwszym razie wystarczyło poruszyć myszką i był do wyboru użytkownik, teraz po tej godzinie pokazywało brak sygnału i trzeba było wcisnąć power i dopiero pojawiał się użytkownik. Jakaś zależność? Domyślnie ustawione było na 30 minut, które na pewno przekroczyłem w obu przypadkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...