Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kalma

Rozwiązany: Problem z laptopem MSI CX61 - wiatrak chodzi na pełnych obrotach i terkocze

Polecane posty

Od jakiegoś czasu mam problem z wentylatorem w swoim laptopie. Wystarczy, że stoi trochę nierówno/biurko się pod nim zatrzęsie/odpalę jakąkolwiek gierkę/a czasem już od samego uruchomienia - wskakuje na maksymalne obroty i niemiłosiernie hałasuje (zupełnie jakby o coś w środku tarł). Trzęsie się od tego nawet biurko a drobne przedmioty spadają z blatu. Jedyne, co pomaga na krótką chwilę, to lekko nim potrząsnąć (czasem się uspokaja, a czasem nie). Ale nawet jeśli przestanie wariować i chodzi na niskich obrotach, to dalej słychać terkotanie. Lapek od samego początku do najcichszych nie należał (ten model tak ma), ale nie sądzę, by emisja dubstepu z wylotów powietrza była częścią designu ;p

Problem jest o tyle poważny, że tarcie jakie to wywołuje podnosi temperaturę w okolicach wiatraka (między innymi dysk twardy) i powoduje straszne zamulenie komputera (tylko i wyłącznie kiedy wariuje, kiedy się uspokaja -tj potrząsnę nim jak niegrzecznym bahorem- płynność działania wraca do normy. Te odpały zdarzają się nawet (jak wspomniałem) gdy dopiero uruchamiam lapka, albo absolutnie nic na nim nie robię.

Dodam, że laptopa kilkukrotnie rozkręcałem i dokręcałem śrubki, patrzyłem czy przypadkiem coś się nie zagięło i nie haczy, czyściłem go sprężonym powietrzem - wszystko na nic.

Więc pytanie - czy pozostaje mi tylko wymiana wentylatora? A może problem leży w czymś innym? A jeśli to wentylator, to skąd najlepiej go kupić, bo alledrogo jest puste jeśli chodzi o wyniki wyszukiwania, a i wujek google nie pomaga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...