Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lemka8

Pikanie przy uruchomieniu komputera po wymianie karty graficznej

Polecane posty

Witam,

Mam ogromny problem. Wraz z wujkiem postanowiliśmy zabawić się w złote rączki. Padła mu karta graficzna (od samego uruchomienia na ekranie były kolorowe artefakty), to jest pewne. Zamówił nową HD7770. Karta została zamontowana, podpięta pod zasilanie itp. Komputer elegancko się uruchamiał, jednakże za żadne skarby nie chciała działać mysz i klawiatura (klawiatura działała w BIOSie). Po kilku próbach zmiany portów itd. postanowiliśmy wyjąć baterię na płycie głównej. Po włożeniu zastał nas jeszcze gorszy problem - kilka sekund po uruchomieniu słychać czasem 1 ciągłe piknięcie lub 1 dłuższe i 3 krótkie - system nie ładuje się. Co ciekawe, próbowaliśmy powrócić do starej karty - działo się to samo, jednakże za n-tym razem komputer bez problemów uruchomił się. Co z tego, skoro były artefakty. Po zmianie karty na nową nie udało się już go uruchomić.

W związku z tym moje pytanie brzmi: co może być przyczyną i co można zrobić żeby komputer odżył?

Konfiguracja jednostki to: Core2Quad Q6600, 4 GB RAM DDR2 GoodRam, grafika aktualnie MSI HD7770 (wcześniejsza to XFX GT8800 GS), zasilacz to Chieftec GPS-500AB A.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kombinowałem trochę z racji dostępu do drugiego komputera. Przełożyłem z drugiego Radeona HD7850, który przecież jest o półkę wyżej niż HD7770 i o dziwo z HD7850 komputer ruszył. Co ciekawe HD7770 próbowałem odpalić na tym drugim komputerze i tamten komputer bez problemu go obsługuje, choć ten, z którym jest problem, nadal odmawia współpracy.

Dodatkowo po podpięciu HD7850 problem z niedziałającą myszą i klawiaturą dalej występował, jednak podłączyłem starą mysz pod PS2 i pomogłem Windowsowi wyszukać sterowniki, także to jest już z głowy. Problemem jest tylko to, że komputer nie odpala z HD7770, choć na jednostce zastępczej karta działa, więc to chyba nie jej wina.

Płyta główna to Asus P5N-E SLI. Zasilacz ma 500W, nie słyszałem o innej mocy Chiefteca GPS-500 - chyba zresztą ta liczba jest nie bez powodu w nazwie. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj może wyciągnąć jedną kość ramu i włączyć, jeśli nie zadziała to przełóż ram do innego gniazda i znów sprubój. Miałem kiedyś podobnie i okazało się że gniazdo ramu było uszkodzone, chociaż jeżeli ci działa z inną grafiką to raczej nie to, ale warto spróbować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...