Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zazlov

Grafika z procesora czy z karty ?

Polecane posty

Cześć. Zacząłem jakiś czas temu korzystać z laptopa, konkretnie to jest Asus X52J i mam odnośnie jego pewne pytanie. W laptopie siedzi procesor Intel i3-370M i grafika nVIDIA GeForce 310M (4GB RAM i Win7 Premium ale to chyba nie ma znaczenia w związku z moim pytaniem), i zastanawia mnie pewna kwestia: czy fabrycznie cały sprzęt śmiga na grafice pochodzącej z procesora ? Z tego co sprawdziłem wynika, że w/w procesor ma zintegrowany układ graficzny plus fakt, że w moim systemowym zasobniku nie widzę ikonki sterowników nVIDIA tylko ikonkę nazwaną "Grafika HD Intel®". Stąd moje podejrzenia, że grafika u mnie wyświetlana pochodzi z procesora. Jeśli tak jest naprawdę, to jak można przełączyć na wyświetlanie z karty ? I czy przy wyświetlaniu grafiki z karty jest szansa na zwiększenie wydajności w grach ? Zaznaczam, że w laptopie od nowości nic nie zmieniałem ani nie kombinowałem ;) Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, czyli rozumiem że przełącznia na stałe użycie karty graficznej się tutaj nie wykonuje (lub nie jest wykonywalne). A czy w takim razie powinienem zainstalować sterowniki od nVIDIA ? Bo jak już napisałem nie widzę ikonki GeForce w zasobniku i nie wiem czy wogóle ich nie mam czy ona się tam poprostu nie wyświetla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...