Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tomkolos

wysokie temperatury

Polecane posty

Witam mam problem z wysokimi temperaturami karty graficznej w laptopie 90-100°C. Laptop to Asus M51Va leciwy sprzęt, ale chciałbym go spróbować podkręcić żeby dawał radę w nowych grach. Prosiłbym żebyście polecili jakąś podstawę chłodzącą i pastę termoprzewodzącą bo po 6 latach trzeba by ją odświeżyć. Budżet do 150-200zł taniej tym lepiej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pastę termoprzewodzącą bo po 6 latach trzeba by ją odświeżyć

Z ciekawości spytam, czy wcześniej była wymieniana pasta? ;>

Z podkładek chłodzących mogę polecić Glaciera NC400 lub Zalmana ZM-NC3000U, będą dobrze działać ;) Z past to pewnie Zalman STG-2 lub Artic MX-4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie da radę, ale widziałem już wiele razy jak właściciele źle coś podłączali, albo nie taki procesor/kartę wybierali i laptop mimowolnie przestawał działać, proponuję żebyś wybrał się do serwisu i popytał na co mógłbyś wymienić procka i GPU, tak żeby laptopa nie popsuć przez przypadek :P Bo jak mówię- teoretycznie jest możliwość wymiany i jednego i drugiego, karta bodajże jest na złączu MXM II dzięki czemu można ją wymienić, ale wiesz jak to z BIOSami i płytami głównymi jest- producenci wcisną tam jakieś blokady, zabezpieczenia i mogą potem być jakieś problemy. Dlatego radzę wybrać się do serwisu i popytać, niech oni zobaczą wnętrze lapka to z pewnością coś lepiej doradzą ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszy procesor jaki bym mógł wsadzić do tego lapka to chyba Intel Core 2 Duo T9900. Najtańszy jaki znalazłem to http://allegro.pl/intel-core-2-duo-t9900-3-06ghz-6mb-cache-fv-gwar-i4562140812.html jeszcze nie wiem jak z kartą graficzną. Nie wiem jak wychodzi cena do wzrostu wydajności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...