Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wizardius

Rozwiązany: Nowa karta graficzna nie działa

Polecane posty

Doszedł mi dzisiaj nowy Radeon R9 270. Odinstalowałem sterowniki wszystkie stare od ATI, wyłączyłem PC, podłączyłem grafike, jej dodatkowe zasilanie 1x6pin. I komputer się nie chce włączyć.Tzn włącza sie, idzie zasilanie, zielona diodka na grafice, diody na płycie głównej wszystkie, wszystko CHODZI, ale nie ma nawet pikniecią płyty głównej/biosu, nic sie nie ładuje, zaden obraz nie idzie do monitora. Podłączyłem spowrotem starą grafike, zobaczyć czy będzie działać - działa. SPowrotem R9 270 - nie działa. Na drugim slocie PCI-E również nie śmiga. Próbowałem resetować bios (wyjąłem bateryjke) - nic nie pomaga. Wiatraki na grafice włączają się, na 3 sekundy wyłączają sie i znów włączają sie i już chodzą normalnie.

Zasilacz to OCZ StealthxStream 500W. Płyta główna MSI 970a-g46.

Mam rozoumieć, że dostałem walniętą grafike, która nie działa? (nówka, ze sklepu)

PS. Dodam, że przy starej HD 4850 też tak miałem czasami, że nie było pyknięcia biosu, nie szedł obraz do monitora. Wystarczyło po prostu wyłączyć PC i włączyć ponownie i wszystko śmigało.

PS. Dodam, że przy montowaniu grafiki starałem się zachować podstawowe środki ochrony ESD ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja BIOS'u nie zaszkodzi. Poza tym przed wymianą karty graficznej możesz spróbować użyć programu Display Driver Uninstaller z tej strony:

http://www.wagnardmo...U v13.0.1.0.exe

Po pobraniu wypakuj go do jakiegoś folderu , np. C:\DDU i odpal komputer w rybie awaryjnym. Odpal program i wybierz na górze AMD, następnie zaznacz po prawej stronie dwie opcje od góry i kliknij na przycisk "Wyczyść i Zamknij System". Po tym zamontuj nową kartę i normalnie uruchom system i zainstaluj sterowniki. Oczywiście jeżeli system uruchomi się z nową grafiką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...