Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luk3r

problem z ram

Polecane posty

hej

mam taki mały problem, posiadam oto te pamięci:

http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-8gb-2x4gb-ddr3-1600mhz-cl-unbuffered-non-ecc-1-5v-bls2cp4g3d1609ds1s00ceu-472804/

i

http://www.morele.net/pamiec-ocz-4gb-ddr3-1600-platinum-cl7-dual-2-x-2gb-ocz3p16004gk-209427/

jednak cpu-z pokazuje mi tak, jakby ocz nie pracowały z 1600Mhz tylko wolniej. i myślałem, ze jak dorzucę cruciale do ocz, to timingi zjadą same na cl9.

Ponadto, gdy dorzuciłem te 8gb to nadle z dysku twardego zniknęło mi dużo miejsca... Czy ram rezerwuje na twardzielu sobie jakieś miejsce?

dorzucam screeny i z góry dzięki za pomoc!

post-46892-0-13602600-1409665166_thumb.p

post-46892-0-83874300-1409665178_thumb.p

post-46892-0-08925100-1409665186_thumb.p

post-46892-0-24785800-1409665193_thumb.p

post-46892-0-10176300-1409665201_thumb.p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej to wygląda tak, jakby taktowanie zjechało. Będziesz musiał w BIOSie ręcznie ustawić co i jak.

RAM nie rezerwuje miejsca, ale jeśli masz automatycznie ustawianą wielkość pliku stronicowania (pamięć wirtualna) to mógł się on powiększyć wraz z dołożeniem RAMu. Jego wielkość możesz zmienić w Win+Pause -> Zaawansowane ustawienia systemu -> Zaawansowane -> Ustawienia (w polu Wydajność) -> Zaawansowane -> Zmień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te ocz wylądają jak by były 1066, a powinny być 1600... co więcej, wydaje mi się, że zawsze tak było, ale do dziś nigdy nie zwróciłem na to uwagi;o a czy jak zmniejszę pamieć wirtualną, to to na coś wpłynie w jakikolwiek sposób?

Dzięki za tak szybką odpowiedź! Ale ten ram to teraz dla mnie zagadka. Kupiłem 1600, nawet wszedłem na stronę sklepu i w zamówieniu tak jest a to było 5 lat temu... nigdzie nie mam opakowania żeby to dokładnie sprawdzić... co za świat;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w biosie jak wybieram dram frequency (który niby pozwala mi zjechać w dół tylko), pokazuje że moge zjechać na 1300-->1066--->800, więc tak jak by było 1600. jednocześnie przy bootowniu systemu, piszę mi ze mam 12 gb ram 1066 mhz. muszę to dokładniej przestudiować, ale dopiero w przyszłym tygodniu, jak będę znów miał wakacje (mam nadzieję ;P), bo teraz na szybciora to nic nie wymyślę;< ale jak macie jakieś sugestie, to piszcie jak najwięcej, to będę miał na czym sie oprzeć jak się za to koniecznie zabiorę. i nie widziałem w biosie osobnej kontroli frequency, a timingi do manipulowania mam do każdego modelu kości osobno...

dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-procesor - i5 750 niepodkręcony - będę kręcił bo z ramem zakupiłem chłodzenie

-płyta ASUS p7p55d pro

szit, chyba te OCZ zawsze mi pracowały tak nisko, ze względu na napięcie... tak wyczytałem na zagranicznych forach ;/ robi się z tego skomplikowany problem, przeczytałem gdzieś, żeby zwiększyć napięcie na ocz. Tylko nie wiem czy mogę mieć jeden ram latający na 1.5v a drugi na 1.65... i nie wiem czy to będzie wystarczająco dużo żeby wskoczyły na 1600. mógłbym spróbować zwiększyć cl7 na cl9 i zwiększyć napięcie, ale jestem chyba, a nawet na pewno za bardzo zielony na takie kombinowanie ;/ jest ktoś, kto miał podobny problem, wie jak to może rozwiązać?confused_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjąłem tamte ocz, które jak się okazuje, potrzebują wyższego napięcia... nie będę bawił się w podwyższanie ręczne, bo nie wiem co się stanie jak wrzucę wyższe napięcie tym crucialom, chyba sprzedam te ocz i dołożę takie same cruciale. Tyle, że cpu-z pokazuje mi tak:

-na zakładce SPD wsio gra, ale memory pokazuje niższe frequency i cl8... czy coś jeszcze jest nie tak, czy to moja zielonosć?chytry_prosty.gif

i czy spadek wydajności jaki mam przy włożonym ocz, jest warty wyjmowania tych kości? Wiem, że wtedy wszystkie kości pracują na najniższych parametrach, ale czy te dodatkowe 4 gb tego nie kompensują? Z tego co rozumiem, to wszystko zależy od tego, czy wykorzystam gdziekolwiek te dodatkowe 4 gb, ale to daleko wykracza poza moje komputerowe umiejętności i dlatego kieruję to pytanie do Was.

post-46892-0-24868400-1409734952_thumb.p

post-46892-0-58493800-1409734961_thumb.p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszenie pamięci wirtualnej nie wpłynie negatywnie na nic jak masz tak dużo pamięci, ze 2GB pewnie wystarczy.

I tak i nie. Ustawienie za dużego pliku strony może mieć negatywny wpływ na wydajność, tak samo jak ustawienie za małego. Windows lubi przerzucać dużą ilość danych miedzy RAMem, a plikiem strony, gdy aplikacje przechodzą w tło. Jeśli o rozmiar pamięci wirtualnej chodzi, to bardzo dużo zależy od tego kto jakich aplikacji używa (można sobie darować magiczne formułki typu plik strony powinien mieć przynajmniej rozmiar 1.5 x RAM lub 2.5 x RAM, w obecnych czasach to nie działa). Generalnie odsyłam do tego wpisu na blogu Marka Russinovicha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...